اقتصاددان ایرانی آمریکایی

فرزند پروفسور ایرج زندی و از نوادگان سلسله زندیه

۶۲ ساله ساکن آتلانتا , جورجیا در آمریکا

◼ اقتصاددان ارشد Moody’s Analytics

Moody’s Analytics یکی از شرکت‌های تابعه Moody’s Corporation است که در سال ۲۰۰۷ با هدف تمرکز بر فعالیت‌های بدون رتبه‌بندی، جدا از سرویس سرمایه‌گذاران مودی تأسیس شد. این موسسه تحقیقات اقتصادی در مورد ریسک، عملکرد و مدل سازی مالی و همچنین مشاوره، آموزش و خدمات نرم افزاری را ارائه می دهد. Moody’s Analytics از بخش‌هایی مانند Moody’s KMV، Moody’s Economy.com، Moody’s Wall Street Analytics، مؤسسه استانداردها و صلاحیت‌های ریسک، و مؤسسه Canadian Securities Global Education Inc تشکیل شده است.

◼ بنیانگذار Economy.com

◼ فارغ التحصیل از دانشگاه پنسیلوانیا در رشته اقتصاد و در مقطع دکترا

مارک زندی، اقتصاددان ارشد و یکی از بنیانگذاران Moody’s Economy.com است که در آنجا فعالیت های تحقیقاتی و مشاوره ای شرکت را هدایت می کند. زندی نویسنده شوک مالی است.

زندی جلسات توجیهی منظمی در مورد اقتصاد انجام می دهد، به دولت اوباما مشاوره ارائه کرده و به طور مرتب در کنگره شهادت می دهد. زندی همچنین مشاور اقتصادی کمپین جان مک کین برای ریاست جمهوری بود.

علایق پژوهشی زندی شامل اقتصاد کلان، بازارهای مالی و سیاست عمومی است. او تأثیر اقتصادی سیاست های مخارج دولت و واکنش سیاست پولی را تحلیل می کند. او که مشاور مورد اعتماد سیاست گذاران است، در برابر کنگره در مورد چشم انداز اقتصادی، چالش های مالی کشور، محرک های مالی و اصلاحات نظارتی مالی شهادت داده است. زندی همچنین در مورد اصلاحات مالی وام مسکن و عوامل تعیین کننده سلب مالکیت و ورشکستگی شخصی منتشر می کند. او یکی از اولین اقتصاددانانی بود که در سال ۲۰۰۵ نسبت به بحران مالی سال ۲۰۰۸ هشدار داد.

زندی در آتلانتا، جورجیا متولد شد و اصالتا ایرانی دارد. فرزند پروفسور ایرج زندی در رادنور پنسیلوانیا بزرگ شد. نام خانوادگی او «زندی» برگرفته از سلسله زندیه (به طور رسمی سلسله زندیه) است که در قرن هجدهم (۱۷۵۰-۱۷۹۴) بر جنوب و جنوب مرکزی ایران حکومت می‌کردند.

زندی مدرک لیسانس خود را دریافت کرد. در اقتصاد از مدرسه وارتون دانشگاه پنسیلوانیا و دکترا در اقتصاد از دانشگاه پنسیلوانیا.

زندی قبل از تأسیس Economy.com در سال ۱۹۹۰، یک اقتصاددان منطقه ای در Chase Econometrics بود. Moody’s Corporation در سال ۲۰۰۵ در Economy.com خرید کرد. Economy.com متعاقباً بخشی از Moody’s Analytics، یکی از شرکت های تابعه Moody’s Corporation شد.

زندی به عنوان اقتصاددان ارشد مودیز آنالیتیکس بر پیش بینی اقتصاد جهانی نظارت می کند و فعالیت های تیم تحقیقات اقتصادی را هدایت می کند. او چشم انداز خود را برای اقتصاد ماهانه منتشر می کند، در مورد موضوعات کلیدی تحقیق می کند و جلسات توجیهی منظم را برای مشتریان، مشاغل، هیئت مدیره شرکت ها و انجمن های تجاری برگزار می کند.

زندی یکی از همکاران منظم واشنگتن پست و فیلادلفیا اینکوایرر است. و مهمان مکرر CBS Face the Nation، Fox Business، C-SPAN، CNBC، NPR، Meet the Press، CNN، و رسانه های مختلف دیگر است.

زندی عضو هیئت مدیره MGIC، بزرگترین شرکت بیمه خصوصی وام مسکن کشور، و The Reinvestment Fund، یک CDFI بزرگ است که در محله های محروم سرمایه گذاری می کند.

زندی در سال ۲۰۰۸ کتاب شوک مالی: نگاهی ۳۶۰ درجه به انفجار وام مسکن زیربنایی و چگونگی اجتناب از بحران مالی بعدی را نوشت و در سال ۲۰۱۲ پرداخت بهای: پایان دادن به رکود بزرگ و آغاز قرن جدید آمریکا را نوشت. تحلیل زندی از تأثیر بسته محرک اقتصادی بر اقتصاد ایالات متحده توسط کریستینا رومر و جرد برنشتاین در گزارش خود در مورد طرح پیشنهادی باراک اوباما برای بازیابی و سرمایه‌گذاری مجدد آمریکا که به قانون بازیابی و سرمایه‌گذاری مجدد آمریکا در سال ۲۰۰۹ تبدیل شد، ذکر شد.

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *