◾مدیرعامل Triple Five Group

گروه تریپل فایو یک مجتمع تجاری مستقر در ادمونتون، آلبرتا، کانادا است که در مراکز خرید، مجتمع‌های تفریحی، هتل‌ها و بانک‌ها به همراه ۳ شهربازی سرپوشیده تخصص دارد. این شرکت دارای دو تا از بزرگترین مراکز خرید آمریکای شمالی، مرکز خرید وست ادمونتون در آلبرتا و مرکز خرید آمریکا در مینه سوتا است که هر دو دارای طیف گسترده ای از جاذبه های سرگرمی در کنار خرده فروشی سنتی هستند.این شرکت همچنین مالک آمریکن دریم است که در ۲۵ اکتبر ۲۰۱۹ در مجتمع ورزشی Meadowlands در نیوجرسی افتتاح شد.

 

◾مدیرعامل American Dream

(پروژه ای در مساحت ۳٫۰۰۰٫۰۰۰ فوت مربع با ۲۳۰۰۰ شغل دائمی هکتارها پارک تفریحی و سرسره آبی به اضافه بیش از ۴۵۰ فروشگاه و ۴۰ میلیون بازدید کننده در سال با بودجه ۲٫۷ میلیارد دلاری

آمریکن دریم(رویای آمریکایی) یک مجتمع خرده فروشی و سرگرمی در مجتمع ورزشی Meadowlands در شرق رادرفورد، نیوجرسی، ایالات متحده است.اولین و دومین مرحله از چهار مرحله افتتاحیه در ۲۵ اکتبر ۲۰۱۹ و در ۵ دسامبر ۲۰۱۹ اتفاق افتاد. باقی مراحل افتتاحیه در ۱ اکتبر ۲۰۲۰ و پس از آن اتفاق افتاد.

 

این پروژه برای اولین بار در سال ۲۰۰۳ توسط شرکت میلز به عنوان Meadowlands Xanadu پیشنهاد شد و ساخت آن در سال ۲۰۰۴ آغاز شد. پس از ورشکستگی شرکت میلز در سال ۲۰۰۷، پروژه توسط Colony Capital تصاحب شد. در می ۲۰۰۹، ساخت و ساز به دلیل ورشکستگی Lehman Brothers متوقف شد. گروه تریپل فایو در ماه مه ۲۰۱۱ اعلام کرد قصد دارد مرکز خرید را تصاحب کند و در ۳۱ ژوئیه ۲۰۱۳، به طور رسمی کنترل مرکز خرید و سایت اطراف را به دست آورد.

 

پس از یک سری تغییرات مالکیت، مسائل مالی، تاخیر در ساخت و ساز، و چالش های قانونی، ساخت و ساز دوباره در دسامبر ۲۰۱۶ متوقف شد.در اواخر ژوئن ۲۰۱۷، پس از تامین مالی جدید، ساخت و ساز از سر گرفته شد، اگرچه این پروژه یک سری از تاریخ های افتتاحیه “به طور مزمن با تاخیر” را متحمل شد. از جمله جاذبه هایی که در سال ۲۰۱۹ افتتاح شد، پارک موضوعی Nickelodeon Universe در ماه اکتبر و پیست اسکی Big Snow American Dream در ماه دسامبر بود. پارک آبی DreamWorks، که قرار بود در ۱۹ مارس ۲۰۲۰ افتتاح شود، و همچنین فروشگاه‌ها و رستوران‌های خرده‌فروشی این مرکز خرید، به دلیل همه‌گیری COVID-19 به تعویق افتاد، که باعث تعطیلی موقت مرکز خرید در ۸ مارس شد. پس از اعلام فرماندار فیل مورفی در ۲۶ آگوست مبنی بر اینکه سرگرمی ها می توانند با محدودیت ها در ۱ سپتامبر باز شوند، Big Snow American Dream اعلام کرد که در آن تاریخ بازگشایی خواهد شد، در حالی که سایر تفریحات و اولین فروشگاه های عمده خرده فروشی مرکز در ۱ اکتبر بازگشایی شدند.

 

Triple Five Worldwide، گروه توسعه املاک و مستغلات چندوجهی مستقر در ادمونتون، آلبرتا، کانادا، که مرکز خرید وست ادمونتون و مرکز خرید آمریکا را در بلومینگتون، مینیا ایجاد کرد، ۲٫۷۷ میلیارد دلار در تامین مالی ساخت و ساز از طریق فروش ۱٫۱ میلیارد دلار اوراق قرضه ایجاد کرد.

 

این خبر نقطه اوج چندین سال تلاش بی وقفه دون قرمزیان، رئیس تریپل فایو بود که خانواده او در سال ۱۹۷۲ تأسیس کردند و هنوز هم با هم مدیریت می کنند. اما این تنها یکی از چندین مانع بزرگ را نشان می دهد که او برای درک اینکه چه چیزی برای او و خاندان گسترده اش – و او امیدوار است، برای منطقه متروی نیویورک / نیوجرسی – واقعاً یک رویا است، برطرف شده است.

 

این پروژه که در زمینی دولتی در مجتمع ورزشی Meadowlands واقع شده است و قبل از اینکه Triple Five در سال ۲۰۱۱ آن را تصاحب کند، به عنوان Meadowlands Xanadu شناخته می شود، آمار قابل توجهی دارد: سه میلیون فوت مربع. حدود ۲۳۰۰۰ شغل دائمی هکتارها پارک تفریحی و سرسره آبی به اضافه بیش از ۴۵۰ فروشگاه. ۴۰ میلیون بازدید کننده در سال پیش بینی شده است.

 

تریپل فایو ۳۶ سال پیش در مرکز خرید وست ادمونتون، الگوی بسیار تجربی «خرده‌فروشی» را برای رویای آمریکایی آغاز کرد. Mall of America که امسال بیست و پنجمین سالگرد خود را جشن می گیرد، بزرگترین مجتمع تفریحی و خرید سرپوشیده یکپارچه در ایالات متحده است.

 

از ماه آگوست، امریکن دریم حدود ۸۰ درصد اجاره شده بود، و تایید برنامه ریزی برای ۲۲۵ هکتاری American Dream Miami، که چهارمین مگا-مرکز مقصد Triple Five در آمریکای شمالی خواهد بود، به خوبی در حال انجام بود. قرمزیان به Amusement Today گفت: «هنوز چندین سال تمام شده است، اما تقاضای زیادی برای پروژه فلوریدا وجود دارد. ما از پیشرفتی که در آنجا داریم خوشحالیم.»

 

در حال حاضر، همه چیز در مورد نیوجرسی برای مدیر اجرایی است، که چند لحظه را صرف به اشتراک گذاشتن اشتیاق خود برای رویای آمریکایی و سنت های تجاری خانواده اش کرد.

 

این امر از بالا به پاییناست. وقتی پدرم و سه برادرش حدود ۵۰ سال پیش به آمریکای شمالی [از ایران] آمدند، بینا بودند. آنها خانواده های خود را رها نکردند تا به اینجا بیایند تا کار کوچکی انجام دهند. آنها می خواستند بتوانند پروژه های به یاد ماندنی ایجاد کنند و این کاری است که انجام داده اند.

 

و اینگونه بزرگ شدیم. وقتی هر روز به دفتر می‌آیید و می‌بینید که آنها در چه سطحی کار می‌کنند و چیزهایی را که می‌کوشند انجام دهند – بزرگترین مرکز خرید جهان، بزرگترین پارک آبی سرپوشیده جهان – اینها وظایف بسیار مهمی هستند. و برای بزرگ شدن در محیطی که در حال تماشای آن نوع چیزها هستید، غرق می شود و شما به نوعی به سمت آن جذب می شوید.

 

زمانی که فرصت انجام آمریکن دریم به وجود آمد – حدس می‌زنم نام گویای همه چیز باشد! – در این بازار، بازاری نبود که ما آماده عبور از آن باشیم. این یک نوع فرصت نسلی و یک بار در زندگی برای داشتن مکان و پروژه ای به این بزرگی است. ما روی آن شیرجه زدیم.

 

با آمریکن دریم، قبل از مشارکت ما، زمان بندی قطع شده بود. زمانی که بازار سرمایه در سالهای ۲۰۰۸-۲۰۰۹ سقوط کرد و برخی از وام دهندگان ورشکست شدند، تقریباً ۸۰ درصد ساخته شد و تقریباً ۸۰ درصد آن [توسط مالک سابق پروژه Mills Corp.] اجاره شد. اگر اینطور نبود، احتمالاً با موفقیت باز می شد.

 

از نظر پیچیدگی، صراحتاً، آنها بسیار زیاد هستند. اتفاق نظر وجود داشت که این پروژه دیوانه کننده بود، اما همه بر این باور بودند که اگر بتوان آن را اجرا کرد، با توجه به موقعیت مکانی که دارد، به خوبی می تواند موفق ترین مرکز خرده فروشی-سرگرمی در جهان باشد. دلیل اینکه ما توانستیم این کار را انجام دهیم این است که قبلاً آن را انجام داده ایم. مرکز خرید آمریکا یکی از موفق ترین مراکز در جهان است که سالانه بین ۳۵ تا ۴۰ میلیون بازدید کننده دارد. وست ادمونتون مال یکی از ده مراکز پردرآمد در آمریکای شمالی است، در حالی که تنها حدود یک میلیون نفر در ادمونتون زندگی می کنند. این مقدار گردشگری برای شهر ایجاد می کند.

 

ما تقریباً دو سال را صرف تصور آنچه آمریکن دریم برای موفقیت در این بازار نیاز داشت، صرف کردیم. هنگامی که یک چشم انداز داشتیم، شروع به صحبت با مارک ها و خرده فروشان مختلف کردیم – و آنها خیلی سریع شروع به کار کردند.

 

من بچه‌هایم را به سرتاسر دنیا می‌برم و به آنها می‌گویم به هر جاذبه‌ای بروند. آنهایی که آنها بهترین را دوست دارند، و آنهایی را که من بهترین آنها را دوست دارم، همانهایی هستند که عموما دنبالشان می رویم. این علم موشک نیست اما همیشه برای ما کار کرده است.

 

ما یک شرکت خصوصی هستیم وقتی برای اولین بار شروع به ساخت وست ادمونتون مال و مرکز خرید آمریکا کردیم، پدرم و سه برادرش همه ما را به سراسر جهان بردند – سوارکاری و تجربه تجربه. جاذبه‌هایی که فکر می‌کردیم بهترین هستند، آن‌هایی بودند که سعی کردیم به مراکزمان بیاوریم.

این در مورد کنار هم قرار دادن چندین مفهوم است. و به دلیل بازاری که در آن هستید، باید از همه چیز در کلاس برتر باشید. این باید بهترین تم پارک، بهترین پارک آبی، بهترین تپه اسکی سرپوشیده باشد. و باید آن را با بهترین خرده فروشی ترکیب کنید.

زمانی که سازندگان دیگر به سرگرمی فکر می کنند، رستوران ها، سالن های سینما، سالن های بولینگ، بازی های تفریحی را اضافه می کنند. آمریکن دریم این چیزها را خواهد داشت، اما من آنها را در لیست ۱۴ جزء اصلی سرگرمی که خواهد داشت، قرار نمی دهم.

آمریکن دریم بین ۵۲ تا ۵۵ درصد سرگرمی و تعادل خرده فروشی خواهد بود. ما آنقدر تقاضا برای خرده فروشی و فضای سرگرمی داریم که در واقع مفاهیم سرگرمی را کنار می گذارم. من می توانم در مورد اینکه با چه کسی معامله می کنم بسیار دقیق باشم.

 

ما می خواهیم با برندهای سطح بالا ارتباط داشته باشیم. به عنوان مثال، نیکلودئون برای ما بی معنی بود. آنها برای کار کردن فوق العاده هستند. آنها رابطه بسیار خوبی با مرکز خرید آمریکا دارند، بنابراین وقتی فرصت یک پارک موضوعی Nickelodeon Universe در پروژه نیوجرسی ما فراهم شد، ما به دنبال آنها رفتیم.

مفهوم پارک آبی سرپوشیده DreamWorks چیزی بود که ما ایجاد کردیم. وقتی با این ایده به جفری کاتزنبرگ نزدیک شدم، او از آن خوشش آمد. و ما خیلی سریع بر سر یک معامله مذاکره کردیم زیرا او از مرحله جهانی که ما نام تجاری او را در بازار نیویورک/نیوجرسی در آن قرار می‌دادیم، قدردانی کرد. و بدیهی است که ما در مرکز خرید وست ادمونتون که یکی از برترین پارک های آبی سرپوشیده جهان را دارد، تجربه پارک آبی داریم.

آنچه ما سعی کردیم انجام دهیم این است که به این فکر کنیم که چه مارک هایی را می توانیم به این بازار بیاوریم. مرلین اینجا آکواریوم Sea Life ندارد. KidZania یک مرکز سرگرمی خانوادگی در آمریکای شمالی ندارد. پارک آبی با برند DreamWorks هم همینطور. این محیط‌ها و جاذبه‌ها در منهتن، بروکلین، کوئینز یا برانکس وجود ندارند. ما مفاهیمی را می‌خواستیم که نیویورکی‌ها و گردشگران را وادار کند به نیوجرسی نزد ما بیایند.

 

این دقیقاً همان چیزی است که ما می خواهیم این مرکز تبدیل شود. ما می خواهیم همه چیز برای همه باشد. و ما در کنار هم قرار دادن قطعات مناسب بسیار موفق بوده ایم تا بتوانیم به آن تبدیل شویم. بسیاری از آن بر اساس تجربه ما از مرکز خرید آمریکا و مرکز خرید وست ادمونتون است.

جدای از مفاهیم سرگرمی که برای پروژه های آمریکن دریم خود در نیوجرسی و میامی اعلام کرده ایم، چندین مفهوم وجود دارد که با نهادهای مختلف ایجاد می کنیم – چه با استودیوهای فیلم هالیوود یا شرکت های واقعیت مجازی از نقاط مختلف جهان. و اگر ایده‌های منحصربه‌فردی در ذهنمان وجود داشته باشد، روی ایجاد آن مفاهیم نیز کار کرده‌ایم.

ما فکر می کنیم مفهوم VR ما بی رقیب خواهد بود. من تقریباً تمام تجربه‌های واقعیت مجازی موجود را پشت سر گذاشته‌ام و به‌طور باورنکردنی در مورد شریکی که وارد خواهیم کرد، گزینش شده‌ام. با مفاهیم و سازندگان بسیار زیاد، یافتن بهترین از بهترین‌ها آسان نیست. اما این جایی است که جهان به سمت آن می رود و VR نقطه کانونی بسیار قوی آمریکن دریم خواهد بود.

دو مرکز موجود ما بین ۱۵ تا ۲۰ درصد سرگرمی و ۸۰ درصد خرده فروشی هستند. بسیاری از مفاهیم سرگرمی ما در هر دو به اندازه کافی قدرتمند هستند تا مشتریان را جذب کنند، و تجربه ما این بوده است که آنها در نهایت خرید می کنند.

با خرید آنلاین و تأثیر آن بر مراکز، خرید کفش یا لباس زمانی که در خانه نشسته اید بسیار آسان تر است. اما چیزی که ما را منحصر به فرد می کند این است که نمی توانید به صورت آنلاین به یک پارک آبی یا یک تم پارک بروید. شما نمی توانید به نمایش آنلاین Cirque du Soleil یا تپه اسکی یا پیست یخ یا آکواریوم بروید.

بنابراین واقعاً تحت تأثیر قرار نگرفته ایم. ما به اندازه کافی معاملات خوب در انتظار داریم. اگر مستأجری در سراسر کشور ورشکست شود، می‌توانیم آن مستاجر را در کوتاه‌مدت جایگزین کنیم.

 

زمانی که تصمیم گرفتیم آمریکن دریم را بسازیم، به عنوان یک خانواده، چشم اندازی از آنچه که برای موفقیت به عنوان نسل بعدی خرده فروشی و سرگرمی باید باشد، داشتیم. این کالیبر پروژه در هیچ کجای دنیا وجود ندارد. ما وقت گذاشتیم تا مطمئن شویم همه چیز را درست انجام داده ایم.

ما می دانستیم که مخالفان، تبلیغات منفی و مقالات بد وجود خواهد داشت، اما ما پر از اعتقاد هستیم. مردم فقط از رقابت می ترسند، و این که چقدر این پروژه برای چشم انداز خرده فروشی آمریکای شمالی یک پروژه تغییر دهنده بازی خواهد بود. تا زمانی که می‌توانستم بدون سر و صدا، در پشت صحنه قرارداد امضا کنم، می‌دانستم که روزی به نقطه‌ای می‌رسم که پروژه ۸۰ درصد اجاره‌ای بود و تمام منابع مالی در محل بود.

همانطور که اداره ورزش و نمایشگاه نیوجرسی [NJSEA] و همه کسانی که با آنها سروکار داشته‌ایم. هنگامی که آنها دقیقاً فهمیدند که ما در حال تلاش برای آوردن آن به نیوجرسی هستیم، سطوح پشتیبانی از فرماندار به پایین دقیقاً همان جایی بود که ما به آنها نیاز داشتیم.

ما از NJSEA، سازمان توسعه اقتصادی نیوجرسی و شرق رادرفورد برای کمک آنها در فروش اوراق قرضه تشکر می کنیم.

ما تمام تلاش خود را برای کار با شرکا و مستاجران خود صرف نظر از موقعیتی که آنها در آن هستند یا ما انجام می دهیم. وقتی با قرمزیان برخورد می کنند، به سختی می توانید کسی را پیدا کنید که به شما بگوید در هنگام معامله با خانواده قرمزیان، آنها چیزی غیر از یک رابطه و تجربه واقعا عالی داشتند. این برای ما بسیار مهم است.

ادامه در قسمت مقالات سایت

 

هر گونه کپی برداری از مطالب تنها با ذکر نام منبع(سایت فوربز فارسی) مجاز است

1 پاسخ
  1. پژمان شیخ
    پژمان شیخ گفته:

    من واقعا به عنوان یک ایرانی به خانواده قرمزیان افتخار میکنم وبه خودم می بالم ک بزرگترین مراکذ خرید و تفریحی دنیا ساخته دست و فکر این خانواده هستند.وای کاش خانواده قرمزیان مقداری از سرمایه خودرا در میهن و وطن خود سرمایه گذاری میکرد.به امید کسب پیروزیها و افتخارات بیشتر برای خانواده قرمزیان بخصوص دن قرمزیان.

    پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *