◾️مدیر عامل SandboxAQ

سند باکس ای کیو از قدرت نمایی هوش مصنوعی + فناوری کوانتومی — AQ بهره می برد. الهام بخش Sandbox AQ و برخی از اعضای تیم در سال ۲۰۱۶ در Alphabet Inc. ایجاد شد و در سال ۲۰۲۲ به یک نهاد مستقل تبدیل شد. ماموریت ما توسعه محصولات تجاری برای مخابرات، خدمات مالی، مراقبت های بهداشتی، دولت فدرال، امنیت رایانه و سایر محاسباتی فشرده است.

◾️عضو هیئت مدیره XPRIZE

ایکس پرایز رهبر جهانی در حل چالش های بزرگ جهان با ایجاد و مدیریت مسابقات جایزه انگیزشی در مقیاس بزرگ است که در پنج زمینه تأثیر می گذارد: یادگیری؛ اکتشاف؛ انرژی و #محیط_زیست؛ توسعه جهانی؛ و علوم زیستی ماموریت ما ایجاد پیشرفت های اساسی به نفع بشریت است. ما معتقدیم که شما آنچه را که انگیزه می دهید به دست می آورید.

بنیانگذار بنیاد حیدری Hidary Foundation

◾️فارغ التحصیل دانشگاه کلمبیا از رشته فلسفه و عصب شناسی

حیدری یک محقق و کارآفرین فناوری است. او مدیرعامل شرکت فناوری کوانتومی Sandbox AQ است. او با برادرش موری حیدری، پورتال وب EarthWeb را در سال ۱۹۹۵ تأسیس کرد که بعداً عمومی شد و Dice.com را خریداری کرد.

حیدری با MIT در یک سری مقالات متمرکز بر یادگیری عمیق همکاری کرده است. به طور خاص، مقالات به تعمیم شبکه های یادگیری عمیق می پردازند. هیداری همچنین نویسنده کتاب کوانتوم است.

جک اولین بار EarthWeb را تأسیس کرد، شرکتی که به نیازهای متخصصان فناوری اختصاص داشت. جک شرکت را با موری هیدری و نوا اسپیواک تأسیس کرد. جک شرکت را از ابتدای تاسیس خود در سه دور سرمایه گذاری و سپس عرضه اولیه آن را هدایت کرد. تحت رهبری جک، EarthWeb Dice.com را خریداری کرد، وب‌سایتی که کاربران را با مشاغل مرتبط می‌کند، و سایر سایت‌هایی که به نیازهای متخصصان فناوری اطلاعات اختصاص داده شده‌اند. جک به عنوان رئیس و مدیر عامل شرکت عمومی، به رشد شرکت و تعامل با سهامداران، مشتریان و تحلیلگران ادامه داد.

جک اکنون مشاور ارشد X Labs، آزمایشگاه نوآوری پیشرفته Alphabet/Google است. جک در نقش فعلی خود بر مقیاس بازار نوآوری های X و جستجوی فناوری های جدید تمرکز می کند.

حیدری در بیمارستان بروکدیل در بخش براونزویل بروکلین به دنیا آمد و در نزدیکی جزیره کونی بزرگ شد. او بزرگ‌ترین چهار برادر و یک خواهر است. او در مدرسه یشیوا از فلاتبوش تحصیل کرد.

هیداری در دانشگاه کلمبیا در رشته فلسفه و علوم اعصاب تحصیل کرد و بورسیه استنلی در علوم اعصاب بالینی در مؤسسه ملی بهداشت دریافت کرد. در NIH، Hidary بر روی مطالعات عملکردی MRI عملکرد مغز و استفاده از فناوری‌های شبکه عصبی برای تجزیه و تحلیل و مدل‌سازی داده‌های تصویربرداری fMRI و عملکرد مغز تمرکز کرد.

در سال ۱۹۹۵، جک هیدری به همراه برادرش موری هیدری و کارآفرین نوا اسپیواک، پورتال اطلاعات فناوری اطلاعات EarthWeb را تأسیس کرد.در سال ۱۹۹۸، آنها شرکت را سهامی عام کردند. IPO EarthWeb یکی از بزرگترین بازده های روز اول در تاریخ NASDAQ بود. در سال ۱۹۹۹، تحت رهبری هیداری، EarthWeb وب سایت حرفه ای فناوری Dice.com را خریداری کرد. در سال ۲۰۰۰، تیم شرکت دایس را و سپس بهDHI Holdings, Inc تغییر نام داد.

حیدری در سال ۲۰۰۱ ویستا ریسرچ را به عنوان یک شرکت تحقیقاتی مالی مستقل که در خدمت سرمایه گذاران نهادی است، با استفاده از متخصصان در زمینه های فناوری، رسانه، مخابرات، انرژی، هوافضا و مراقبت های بهداشتی، تأسیس کرد. Vista Research در سال ۲۰۰۵ توسط بخش Standard & Poor’s McGraw-Hill خریداری شد.

در سال ۲۰۱۶، هیدری یک گروه فناوری کوانتومی را در شرکت آلفابت تأسیس کرد. در مارس ۲۰۲۲، این گروه به یک شرکت مستقل، Sandbox AQ، با حیدری به عنوان مدیر عامل تبدیل شد.

جک حیدری یکی از طرفداران سرسخت انرژی های تجدیدپذیر بوده است. او یکی از متولیان بنیاد X Prize و یکی از بنیانگذاران Auto X Prize است که الهام بخش توسعه وسایل نقلیه بسیار کم مصرف است.

حیداری به عنوان یک شریک یا متولی برای گروه های متعدد شهر نیویورک، از جمله مشارکت برای شهر نیویورک و کمیسیون بودجه شهروندان، خدمت کرده است.

او در چندین هیئت مدیره از جمله شورای مشورتی آزمایشگاه ملی انرژی های تجدیدپذیر (NREL) خدمت کرده است. او در هیئت مدیره بنیاد X Prize است.

در ۱۷ ژوئیه ۲۰۱۳، هیداری اعلام کرد که قصد دارد به عنوان یک فرد مستقل در یک خط حزب جدید به نام حزب مشاغل و آموزش برای شهردار شهر نیویورک نامزد شود و جانشین مایکل بلومبرگ شود.نیویورک تایمز تمایلات سیاسی او را “از نظر اجتماعی مترقی، از نظر مالی محفوظ و از نظر دیجیتالی باهوش” توصیف کرد و اهداف اصلی او آموزش بهتر، تقویت رشد مشاغل کوچک و تشویق به اشتغال در همه بخش‌ها و جذب شرکت‌ها و سرمایه‌گذاری در نیویورک است. یکی از ابتکارات اولیه او افزایش بهره وری از طریق سیم کشی تمام مدارس، مشاغل و محله های شهر برای خدمات اینترنت پهن باند است.تمرکز دیگر افزایش تعداد انکوباتورهای فناوری و فضاهای کاری مشترک در سراسر شهر است.در ۵ نوامبر ۲۰۱۳، حیدری در انتخابات شهرداری به بیل دی بلازیو باخت.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *