یک شرکت نوپا و تازه تأسیس که رشد اقتصادی بسیار سریعی داشته است ، که هدف آن مغلوب کردن استارباکس در دومین کشور بزرگ اقتصادی در سطح جهان می باشد ، و سرمایه گذار اولیه این شرکت در حال حاضر یک بیلیونر می باشد. Luckin Coffee ، یک شرکت چینی با رشد سریع و تعداد ۲۳۷۰ فروشگاه در سطح کشور، که                می خواهد در بازار بورس اوراق بهادار Nasdaq نیویورک سهامش را علنی کند. Charles Zhengyao Lu که یکی از اولین حامیان آن بود و در حال حاضر رئیس این مجموعه می باشد ، به لطف سرمایه گذاری پیشین خود در شرکت مستقر در Xiamen میلیاردر شده است.

با توجه به یک پرونده در کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده ، Luckin Coffee تلاش می کند تا از طریق صرف پول های هنگفت به فروشگاه زنجیره ای قهوه در چین تبدیل شود ، و بالغ بر ۲۴۱ میلیون دلار ضرر خالص داشته ، اما درآمد آن در سال ۲۰۱۸ ، ۱۲۵ میلیون دلار بوده است . این پرونده همچنین نشان داد که لو و همسرش لیچونگو دارای ۵/ ۳۰ % درصد سهام شرکت هستند و همین امر آنها را به بزرگترین سهامدار شرکت تبدیل کرده است.

اولین بار ، لو پس از تأسیس شرکت کرایه ماشین در سال ۲۰۰۷ ، شرکت را گسترش داد . در سال ۲۰۱۴، لو ، مدیر اجرایی سابق صنعت مخابرات ، صنعت اتومبیل را هدایت کرد و پیشنهاد اتومبیل های اجاره ای را به صورت کوتاه مدت و بلند مدت در بیش از ۳۰۰ شهر چین در مرکز عرضه ی اولیه ی سهام مطرح کرد که این پیشنهاد در بازار بورس اوراق بهادار هنگ گنگ به بیش از ۴۰۰ میلیون دلار افزایش یافت.  در سال ۲۰۱۵، شرکت خودروسازی ، خیلی سریع سیستم اعلام کننده مسیر در ماشین را راه اندازی کرد .

UCar با خرید ناوگان خود و ارائه آن به رانندگان حرفه ای ، خودش را از رقبای خود متفاوت کرد.                                   لو در سال ۲۰۱۶ با سمت مدیر اجرایی شرکت خودروسازی، از این سمت کناره گیری کرد ، در حال حاضر UCar را به عنوان مدیر ارشد اجرایی و رئیس اداره می کند ، و با ایجاد نمایندگی و خدمات تأمین مالی اتومبیل باعث تنوع بیشتر در این کسب و کار شده است . این شرکت نوپا در حال حاضر در بورس اوراق بهادار چین ثبت شده و دارای ارزش بیش از ۵/ ۶ میلیارد دلار است . ارزش سهم او در شرکت خودروسازی در حدود ۵۰۰ میلیون دلار است و مجموع ارزش خالص آن حدود ۳ /۱ میلیارد دلار می باشد .

اما سرمایه گذاری لو در Luckin Coffee است که در حال حاضر ارزشمندترین دارایی او محسوب می شود . پس از افزایش مبلغی بالغ بر ۱۵۰ میلیون دلار از سمت لو و دیگران ، Jenny Zhiya Qian ، مدیر ارشد سابق شرکت خودرو و UCar، فروشگاه زنجیره ای قهوه ارزان قیمت را در سال ۲۰۱۷ راه اندازی کرد. Luckin Coffee با سرعتی سرسام آور اقدام به باز کردن فروشگاه ها می کرد، از باز کردن مکان اولیه اش در Beijing تا آمار کنونی ۲۳۷۰ فروشگاه ، فقط ۱۸ ماه می گذرد.

نویسنده : جنیفر ونگ

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *