با توجه به پیشرفت روزافزون اقتصاد، گروه جدیدی از استارت آپ ها آماده کمک به کارمندان و شرکتها برای یافتن بهترین گزینه ها هستند. Kelly Fitzsimmonsle مدیرعامل HarQen زیرمجموعه Milwauke، در حالیکه اعتراف می کرد «در طول دوران بحران اقتصادی، سرعت استخدام باورنکردنی بود»، از زمان در جهت ارتقاء سیستم های موجود و کار بر روی محصولات جدید به نحو احسن استفاده کرد. شرکت HarQen که در سال ۲۰۰۷ تأسیس شده، یکی از پیشگامان فضای مصاحبه ای حقیقی به حساب می آید، و دلیل آن نرم افزاری با نام Voice Advantage است که به استخدام کنندگان این امکان را می دهد تا با تلفن خود از یک سیستم اطلاعاتی اینترنتی ساده استفاده کرده و سؤالات مصاحبه های شغلی را از طریق تلفن طبقه بندی و ضبط کنند. در طرف دیگر، متقاضیان شغلی مصاحبه خود را براحتی با کلیک کردن بر روی یک لینک در اینترنت یا ایمیل شخصی خود، دریافت می کنند، بدین صورت که تلفن خود را وارد کرده و لحظاتی بعد یک تماس تلفنی برقرار می شود. به محض اتمام مصاحبه، مصاحبه کننده می تواند آن را بررسی کرده و برای تمام کسانی که نقشی در این استخدام دارند ارسال نماید. Kelly می گوید: مسئولان استخدام از این محصول استقبال می کنند زیرا آن را «صرفه جویی در وقت و موجب حذف بحثهای اضافی و خسته کننده» می دانند. متقاضیان شغلی هم نظری مشابه دارند. براساس گزارشات شرکت HarQen، ۹۰% از متقاضیان کار در ۲۴ ساعت ابتدایی و ۴۰% از آنها توانستند بعدازظهرها و یا در تعطیلات آخر هفته مصاحبه را انجام دهند.

در ماه جاری، Harqen با معرفی دومین محصول مهم خود به نام Syposia فناوری خود را یک گام به جلو برده است. این محصول این امکان را برای افراد فراهم می کند تا جلسات خود از جمله عملکردهای مهم ملاقات مانند دستور کار جلسه، یادداشت برداری و اجراهای ویدیویی، را ضبط کنند؛ تمام محتوای جلسات وقتی جلسه در حال اجرا است سازمان دهی می شود. به محض اتمام جلسه، شرکت کنندگان به منظور بررسی تمام جزئیات صدها، محتوا و عکسها برای بررسی بیشتر یا ارسال برای همکاران، می توانند تمام محتوای جلسه و یا تنها دو دقیقه از آن را مرور کنند. مدیرعامل Kelly می گوید Symposia این امکان را فراهم می کند تا جلسات «قابل جستجو، تحلیل و اشتراک گذاری در تمام زبانها و در هر زمانی باشند»، چرا که وقتی تعداد جلسات و قرار ملاقاتها زیاد می شوند، نمی توان در آن واحد در دو جلسه حضور پیدا کرد؛ Symposia چیزی شبیه DVR (دوربین مداربسته) است برای جلسات. شرکت HerQen با «حق امتیاز اسناد وسیع و رموز تجاری خود» درآمدی بالغ بر ۸ میلیون دلار برای سرمایه گذاران خود داشته و انتظار می رود تا سال ۲۰۱۲ این مبلغ دو برابر شود.

شرکت دیگر، Take The Interview که سپتامبر سال گذشته تأسیس شده این امکان را برای استخدام کنندگان فراهم می سازد تا متقاضیان را از طریق ویدیوهای غیرهمزمان (غیرزنده) و براساس سؤالات طراحی شده خود یا ۶۰۰۰ سؤال موجود در پایگاه داده ها ارزیابی کنند. Danielle Weinblatt مؤسس و مدیرعامل شرکت، که رشته تحصیلی خود را در دانشگاه هاروارد رها کرد تا وقت خود را به اداره شرکت اختصاص دهد، اظهار می دارد که اکثر مصاحبه کنندگان در همان دقایق اولیه ملاقات حضوری با متقاضی می فهمند که آیا او شخص مورد نظر هست یا خیر، اما اجازه می دهند مصاحبه تا یک ساعت ادامه یافته و نتیجه آن، فرآیندی نامطلوب خواهد بود.

Take The Interview، ۵۰۰۰- ۵۰۰ شرکت را برای شغل هایی مانند فروشندگی، تحلیل گر، پرسنل خدمات مشتری یا دستیاران اجرایی هدف قرار داد. شرکت کار خود را براساس اشتراک ماهیانه آغاز کرد و به شرکتها فناوری، خدمات خود را پیشنهاد داد، زیرا «چنین شرکتهایی هم در شرایط کنونی اقتصاد از سرعت بالایی برخوردار بودند و هم از فناوریهای جدید در فرآیند استخدام خود استقبال کردند.» برای شروع، شرکت ۹۰۰۰ مصاحبه را هدایت کرد و با بیش از ۱۳۰ متقاضی از جمله Compushare، Union Square Venture و دانشگاه بوستون همکاری داشت. اگرچه این شرکت فقط در ماه نوامبر خدمات ارائه می کرد، اما انتظار می رود تا سال ۲۰۱۲، تمام طول سال را به درآمدزایی برسد. با وجود تخمینهای انسانی، بالغ بر ۱۴ میلیارد دلار درآمد، Danielle ادعا می کند «این تنها شروع کار ماست، هدف من این است که یکی از ۱۰ شرکت اول در این صنعت باشم.»

اوایل سال جاری، Elli Sharif شرکت Hire Art را تأسیس کرد، شرکتی که هم منابع انسانی را تأمین می کند و هم متقاضیان را بررسی کرده و به استخدام کنندگان ویدیوهای مصاحبه ها و نمونه های کاری را در شرایط شغلی مشابه، ارائه می کند ـ «رمز کار ما». متقاضیان پاسخهای خود را در شرایط کاری خاص مانند تحلیل و بررسی یک برگه گسترده (اصطلاح کامپیوتری)، برنامه ریزی برای بازاریابی یا ارائه راهکار برای جذب مشتری، در یک ویدیو یا متن یا ضمیمه ضبط می کنند. Elli می گوید Hire Art درمورد متقاضیان مورد نظر که بین صفر تا پنج سال از فارغ التحصیلی آنها می گذشت، مشکل استخدام کنندگان یا دستگاههای استخدامی را که در صدها مورد اینترنتی بدون شناخت قبلی، حل کرده است. وی ادعا می کند که «ما می توانیم اطلاعات فراوانی را از این نمونه های کاری استخراج کرده و با استفاده از الگوریتم هوشمند هماهنگ کننده خود، بین متقاضیان و استخدام کنندگان ارتباط برقرار نماییم.» مدل تجاری Hire Art همانند آژانسهای کاریابی عمل می کند؛ مبلغ مورد نظر پس از پایان برقراری ارتباط بین استخدام کننده و متقاضی دریافت می شود یا اشتراک ماهیانه برای استخدام کنندگانی که می خواهند از این نرم افزار استخدامی استفاده کنند، در نظر گرفته می شود.

همچنین راهی برای کارآموزان فراموش شده وجود دارد. Shara Senderoff می گوید ایده تأسیس چنین شرکتی وقتی به ذهنش خطور کرد که «او دوره کارآموزی بسیاری نامطلوبی را در یک شرکت گذرانده بود و در آخر به او یک بطری ۴۰۹ برای شستن دیوارها دادند.» بنابراین او در اواخر ۲۰۱۱ شرکت Intern Sushi را تأسیس کرد (کلمه Sushi کنایه از یک محصول بسیار دقیق و باکیفیت است) تا به کارآموزان کمک کند پس از گذراندن دوره کارآموزی بتوانند در شرکت استخدام شوند. براساس تفکر Shara که می گوید: «کلید باز کردن پتانسیل شغلی، داشتن استعداد بازگویی داستان شخصی است.»، شرکت این امکان را برای کارآموزان فراهم می کند تا بتوانند یک ویدیوی یک دقیقه ای و پروفایلهای دیجیتالی ضبط و آماده کنند. کارآموزان مستقیماً می توانند از طریق سایت با پر کردن عبارت «چرا من؟» از طریق ارسال ویدیو شغل مورد نظر خود را پیدا کنند. سپس کارفرمایان که بین ۱ تا ۱۰۰ مورد را بر روی سایت پیدا می کنند، برای هماهنگی های بعدی با متقاضیان تماس می گیرند. یکی از ویژگیهای این سایت نکاتی است که از سوی متخصصان حوزه های صنعت، مد، سرگرمی، ورزش و تبلیغات به منظور توضیح مواردی که شرکت به دنبال آن است، ارائه می شود.

شرکت Intern Sushi بیش از ۴۰۰۰ موقعیت و بیش از ۴۰۰ کارآموز ارائه کرده است. کارآموزان بالقوه می توانند بصورت رایگان از سایت استفاده کنند. با افزایش حق عضویت ماهیانه ۸٫۹۹ دلار، آنها می توانند به مزایای بهتر از جمله امتیاز استفاده ۴۸ ساعتی از قرار گرفتن در فهرستهای جدید و گزینه استفاده از عملکردهای نامحدود و آپلود ویدیوهای مخصوص شرکت دسترسی داشته باشند. در واقع Shara معتقد است کارآموزان جوان بین ۱۸-۲۴ سال می توانند از طریق تبلیغات به درآمد Intern Sushi بیافزایند.

نویسنده :

آنجلا هینز

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *