اگر مدیران نیسان قصد داشتند کارلوس گسن مدیر عامل شرکت را به عنوان یکی از مدیران ارشد انتخاب کنند.به منظور حفظ قدرت بین شرکت ژاپنی و بزرگترین سرمایه گذاری اقلیتی آن، رنو، به نظر می رسد که آنچه را که می خواهد انجام می دهد.

طبق گزارش iروزنامه  نیکی، رنو که دارای ۴۳ درصد از نیسان است، برنامه ای را برای شریک ژاپنی خود پیشنهاد می دهد که در آن یک شرکت برگزارکننده اشتراکی جدید شکل گرفته است که به هر دو شرکت قدرت برابر می دهد.

خودروساز فرانسوی دو دهه پیش با خرید سهام بزرگ و مدیریت کارلوس گسن ، رنو در نهایت مدیریت هر دو شرکت  ناسا را از ورشکستگی نجات داد . درمیانه راه گوسن در ژاپن با بستن مجلات تجاری برای دستیابی به پوشاندن موضوع هیئت روسای متولد لبنان، مدیر عامل شرکت  راک استارشد.

اما در طول سالها، همانطور که افسانه گوسن رشد کرد و نیسان موفق تر شد، مقامات ژاپنی و حتی مقامات دولتی، بیشتر خود او را هدف قرار دادند. در پاییز گذشته، گوسن توسط دادستان های ژاپنی دستگیر شد و ادعا کرد که قوانین افشای مالی را نقض می کند به این معنی که درآمد مالیاتی راپنهان می کند. او در واقع چهار بار توسط دادستان برای نقض های مختلف دستگیر شده است، از جمله دخالت دادن مسئولیت سرمایه گذاری خود با منابع مالی نیسان.

در گزارش پیشنهاد شده توسط نیکی، هر دو شرکت تقریبا  به مقداریکسانی تعدادی از مدیران را به یک شرکت جدید معرفی می کنند که در آن سهام عادی شرکت نیسان و رنو به صورت متعادل منتقل خواهد شد.(بدون نقل قول از منابع)

این طرح  سهام دولتی فرانسه را در رنو به میزان ۷٪ تا ۸٪ از ۱۵٪ در حال حاضر تضعیف میکند. مرکزاصلی شرکت جدید برگزاری در یک کشورجهان سوم، مانند سنگاپور، خواهد بود.

به نظر می رسد این پیشنهاد به دنبال به انجام رساندن آن چیزی است که شرکت ها می خواهند بدون ادغام به آن دست یابند. نیسان و دولت ژاپن تا کنون رایزنی در مورد ادغام کامل با رنو را نپذیرفته اند. خودروسازان با به اشتراک گذاری هزینه های توسعه در ساختمان خودرو، خرید کلی، قطعات مشترک، وسایل نقلیه الکتریکی و تکنولوژی رانندگی مستقل، اهرم مالی زیادی را به دست می آورند.

با این حال، نیسان از نظر سودآوری قوی نیست.. گوسن برای سال ها تلاش کرد تا حواشی عملیاتی را بهبود ببخشد. اما این شرکت حجم فروش را بیش از سود دنبال کرده است و باید در ایالات متحده تولیدات عظیم خود را بهینه کند. چالشی بزرگ این است که نام تجاری نیسان، قدرت و وفاداری ویژه ای را در خارج از ژاپن پشتیبانی نمی کند. رقبا ی تویوتا و هوندا برای کیفیت، قابلیت اطمینان و نوآوری اقتصادی سوخت به گونه ای شناخته شده اند که نیسان فاقد آن است. بنابراین، وسایل نقلیه شرکت اغلب هزینه های انگیزشی سنگین تری  را برای انتقال حجمی از هوندا یا تویوتا نیاز دارند. نام تجاری لوکس نیسان نیز ناکارآمدی همیشگی دارد.

مشخص نیست که آیا رنو طرح رای گیری در تصمیمات بزرگ شرکت جدید را برگزار میکند یا نه، همانطور که در رنو ،نیسان B.V. یک شرکت مدیریت استراتژیک بود که به طور مشترک توسط هر دو شرکت برگزار می شد که تحت نظارت عملیات برای مشارکت بود.

این شرکت در ماه گذشته از بین رفت و پس از بررسی داخلی نیسان پس از دستگیری گوسن، مشخص شد که این شرکت احتمالا در سوء رفتار مالی رئیس سابق دخالت داشته است.Nikkei گفت که همکاری نیسان با شرکت میتسوبیشی موتورز، که در آن ۳۴ درصد سهام دارد، تحت طرح جدید باقی خواهد ماند.

دیوید کایلی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *