پییر امیدیار

بنیانگذار و رئیس ایرانیآمریکایی سایت حراج ای‌بی (e-bay) و یک کارآفرین نیکوکار است. او در سال ۱۹۹۸ میلادی و در سن ۳۱ سالگی به عنوان یک میلیاردر شناخته شده است. امیدیار و همسرش پامِلا به عنوان یک نیکوکار نیز شناخته شده هستند.از او بعنوان پدر تجارت الکترونیک جهان نیز یاد می شود.

ثروت خالص ۲۶٫۸ میلیارد دلار

بهداد اقبالی

بهداد اقبالی از بنیانگذاران Clearlake Capital در سال ۲۰۰۶ بود.شرکتی سرمایه گذاری که دفتر اصلی آن در سانتا مونیکا کالیفرنیا است.

کلیرلیک کپیتال در حال حاضر ارزشی معادل ۲۴ میلیارد دلار داشته و بدلیل بازده فوق العاده ای که در میان شرکت های سرمایه گذاری کسب نموده در رتبه بندی این شرکت ها نمره بالایی را بدست آورده است.

شهرت کلیرلیک از بابت خرید کمپانی های تولید کننده محصولات نرم افزاری , صنعتی و مصرفی می باشد.

ثروت خالص ۳٫۴ میلیارد دلار

فرهاد مشیری

مشیری یک سرمایه گذار و بازرگان بسیار بزرگ ایرانی انگلیسی است.او مالک و سهامدار بسیاری از شرکت های حامل های انرژی و شرکت های فولاد در روسیه و انگلستان می باشد. مشیری در شرکت های Deloitte – Ernst & Young و PKF به فعالیت پرداخته است. او و شریکش مالک ۲۱ درصدی سهام باشگاه فوتبال ارسنال بوده و مایل است این عدد را به ۲۵ درصد برساند. وی در سال ۲۰۱۶ سهام خود را به شریکش فروخت تا بتواند عهده دار باشگاه فوتبال اورتون شود.

ثروت خالص ۲٫۸ میلیارد دلار

دکتر علی قدسی

علی قدسی بنیانگذار و مدیر عامل راه اندازی نرم افزار داده Databricks است که سرمایه گذاران در اوایل سال ۲۰۲۱ ,۲۸ میلیارد دلار ارزش گذاری کردند.

علاوه بر سرمایه گذاران تراشه های آبی مانند Coatue و Tiger Global ، دیتابریک توسط غول های بزرگ آمازون ، گوگل ، مایکروسافت و Salesforce نیز پشتیبانی می شود.

قدسی پس از حضور در دانشگاه ، Databricks را با گروهی از همتایان UC Berkeley ، از جمله سازندگان موتور تجزیه و تحلیل Apache Spark ، تأسیس کرد.

Databricks بر روی موتور تجزیه و تحلیل Spark ساخته شده است و به گفته قدسی “خانه دریاچه داده” است که به شرکت ها کمک می کند تا داده های خود را ذخیره و استفاده کنند.

شرکت هایی مانند Comcast ، Credit Suisse و T-Mobile از Databricks برای طبقه بندی ابزارهای هوش تجاری و یادگیری ماشین در بالای داده های خود استفاده می کنند.

ثروت خالص ۱٫۸ میلیارد دلار

پروفسور (Sir) ناصر خلیلی

پژوهشگر نامدار جهانی, کلکسیونر , کارآفرین , تاجر , مورخ آثار هنری و نیکوکار

نویسنده تاریخ هنرهای اسلامی و معماری

بنیانگذار کلکسیون های خلیلی

بنیانگذار انجمن هنرهای اسلامی و باستان شناسی در دانشگاه لندن

بنیانگذار و رئیس هیات مدیره بنیاد Mainmonides Interfaith

بنیانگذار مرکز پژوهش های خلیلی درخصوص هنر و فرهنگ خاورمیانه در دانشگاه Oxford

استاد، پژوهشگر و عضو افتخاری دانشگاه لندن

سفیر حسن نیت UNESCO و عضو فعال سازمان ملل

دکتر افتخاری از دانشگاه بوستون

دکترای افتخاری دانشگاه هنر ، لندن

ثروت خالص ۱ میلیارد دلار