هنرمند نقاش و مجسمه ساز ساکن لندن در انگلستان

سبک رئالیسم و سمبولیسم

فارغ التحصیل از

Goldsmith College ,Chelsea College of Art and Design , Anglia Ruskin University در رشته های هنر و تاریخ هنر

سهیلا سخنوری یک ویژوال آرتیست مدرن با اصالت ایرانی است که تاکنون اثار زیادی را در نمایشگاه های اروپا و خاورمیانه به نمایش گذاشته است.

اثار سخنوری در نمایشگاه های بین المللی عمومی و خصوصی از جمله :

LACMA, National Gallery of Victoria, The New Art Gallery Walsall, Beth Rudin Dewoody Collection, Easton Capital/John Friedman Collection, Frank Cohen Collection, Benjamin Khalili Collection, Shahriar Maleki Collection and Saatchi Gallery Collection. قابل دسترسی است.

منبع تصاویر عکس های خانوادگی است که زمان آن مربوط به پیش از انقلاب ایران می باشد.اشکال خلاصه در کارهای سخنوری یک تشبیه برای زیان و جلای و طن است : یک داستان از حضور و غیاب.از آنجاییکه سخنوری در سنین کودکی از والدینش جدا شده است ,  در تصاویر خانوادگی فضای منفی میان مردم و چیزها را بیرون کشیده است و از آنها بعنوان پرتره های شخصی یاد می کند.او از این طریق از حضورش را در این رویدادها دفاع می کند.

علاقه او به استفاده از استعاره جهت صحبت درخصوص وقایع غیرقابل توصیف است.رئالیسم جادویی و استفاده از استعاره در کشورهای در حال توسعه نویسندگان و هنرمندان را بصورت تاریخی قادر می سازد تا به معانی اجازه قرارگیری درمیان سطور را بدهند: از اینرو نتیجه این فرآیند رهایی از محدودیات هایی است که افراد را در جای خود میخکوب کرده است.این موضوع توامان یک ژست حمایتی و یک عرصه برای جستجو و کنکاش است.

کارهای سخنوری رگه های رازآلود و طنرآلود را در پس زمینه اجتماعی خود دارد. نقاشی های مینیاتوری او از تکنیک های سنتی نقاشی با رنگ آمیخته با تخم مرغ بر روی پوست گوساله با استفاده از رنگ دانه های حیوانی و گیاهی بهره می برد تا آنها در واقعیت قابل قیاس با اشراق مدرن باشند.

تلاش های وی همچنین شامل استفاده از اشیاء یافت شده از تاکسیدرمی ها گرفته تا پاسپورت های منقضی شده واقعی است.

سخنوری علاقه مند به بکارگیری رئالیسم جادویی , سمبولیسم و تمثیل است که از طریق شعر , استعاره و معنی درونی به تفاسیر اجتماعی جنبه ظهور می دهند.رئالیسم جادویی مفیدترین ابزاری است که در مقابل مبحث تمامیت خواهی در تمامی اشکال آن مقاومت می کند.بکارگیری پوست گوساله در نقاشی ها و ابزار طراحی او بعنوان یک سمبل معرف حیوانی است که در تمامی مذاهب قربانی می شود.

او اخیرا موفق به اخذ بورسیه بنیاد Derek Hill در British School در شهر روم شده است.

بعضی از نمایشگاه های ارائه کننده کارهای وی عبارتند از :

Addicted to Love, Kristin Hjellegjerde Gallery, London (2019); Salam Salam, Installation commissioned by the Magic of Persia Foundation (2018); LDWN, installation at Victoria Station, London, a collaboration between the Tate Collective and City Hall (2018), the travelling group show “I AM” Jordan, London and the USA (2018); Homeland at Kunsthalle Osnabrück, Germany (2017); Paradise Lost, Solo exhibit at the Jerwood Project Space, London (2017). Group exhibitions include 20year Anniversary Exhibition, Walsall Museum (2020); LDN WMN, Foyle’s Gallery, London (2019);Atelier 34zero Muzeum Collection, BWA Gallery, Katowice, Poland (2019); Imago Mundi, Trieste, at Salone deglie Incanti, Italy (2018); Crossroads Art Fair, London (2016); Champagne Life at Saatchi Gallery, London (2016)

ادامه در قسمت مقالات سایت

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *