هنرمند نقاش
ساسان بهنام بختیار هنرمند فرانسوی-ایرانی است. وی در سال ۱۳۶۳ در پاریس متولد شد و در نوجوانی و جوانی در تهران زندگی می کرد. بسیاری از آثار او به دلیل کاوش در دیدگاه‌های بینش‌آمیز و فلسفی او در مورد زندگی و انسانیت، برگرفته از تجربه زندگی شخصی این هنرمند از ایران پس از انقلاب، از جمله جنگ ایران و عراق، دوره‌ای دردناک در تاریخ کشور، شهرت دارند. و تأملات بعدی او در مورد این تجربیات در زمان زندگی در فرانسه و جاهای دیگر.

برای هنرمند، اینها لایه‌هایی از انرژی، احساسات و زمان را نشان می‌دهند. او چندین ماه تا سال از لایه ای به لایه دیگر نقاشی می کند تا آثار پیچیده خود را با اشاره به شیوه زندگی مرفه، تکامل انسان، زبان جهانی، احساسات ابدی و خود، تاریخ، حال و آینده، حس قوی از تجربه مثبت را بیدار کند. عواطف و تعالی، ضمن دسترسی به روان مخاطبان خود، دانش قفل شده، شهود و حساسیت انسانی را به ارمغان می آورد.

جدیدترین نقاشی‌های رنگ روغن ساسان در سراسر جهان از جمله نمایشگاه‌ های انفرادی در فیلیپس لندن، ساتبی در شاهزاده نشین موناکو، گالری ستاره دوسلدورف، گالری ساعتچی لندن و در ویلا ی تاریخی سانتو سوسپیر در سنت ژان کپ فرات به نمایش درآمده است.

ساسان بهنام بختیار هنرمند معاصر فرانسوی-ایرانی هر روز صبح با ویو مشرف به وسعت خیره کننده اقیانوس وارد آتلیه خود واقع در جنوب فرانسه می شود. او در محاصره طبیعت، خود را در مراقبه غوطه ور می کند. این تمرین که طی سالیان متمادی انجام شده است، او را به موفقیت فعلی اش رسانده است،او درد را به هدف تبدیل می کند و شکلی منحصر به فرد از هنر زنده خلق می کند که انرژی طبیعت را تجسم می بخشد. بهنام بختیار در سن ۴۰ سالگی به عنوان یک هنرمند تحسین شده (از جمله نمایشگاه های انفرادی با ساتبیز موناکو و فیلیپس لندن) که به خاطر تبدیل دنیای طبیعی که در آن زندگی می کند به یک تجربه هنری مشهور است، پایه ای محکم ساخته است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *