رکسانا ورزا

فعال استارتاپی, مشاور و سرمایه گذار مقیم پاریس در فرانسه

◾مدیر Station F(بزرگترین کمپ/مرکز رشد و شتابدهی استارتاپ جهان با بیش از ۱۰۰۰ استارتاپ و مساحت نزدیک به ۴۰۰٫۰۰۰ متر مربع مستقر در پاریس)

◾رئیس فعالیت های استارتاپی Microsoft در پاریس

◾سردبیر اسبق TechCrunch فرانسه

◾از بنیانگذاران StarHer , Tech.eu و Failcon France و Girls in Tech Paris و Girls in Tech London

◾منتخب Business Insider بعنوان یکی از ۳۰ زن تاثیرگذار زیر ۳۰ سال در حوزه فناوری

◾فارغ التحصیل از دانشگاه California از رشته مطالعات فرانسه ,Sciences Po در رشته روابط بین الملل و مدرسه اقتصاد و سیاست لندن در رشته اقتصاد سیاسی بین الملل

ورزا مشاور استارتاپی استارتاپ های Silicon Valley برای راه اندازی در فرانسه می باشد.او همچنین سابقه عضویت در شورای دولت فرانسه و شورای نواوری کمیسیون اروپا را در کارنامه خود دارد و رویداد های استارتاپی را در اروپا هدایت می کند و مدافع حمایت از بیماران صرعی است. ورزا قبل از مایکروسافت نیز برای چندین استارت آپ اروپایی کار می کرد.

با بیش از یک دهه تجربه در بخش فن‌آوری فرانسه یکی از بزرگ‌ترین ماموریت‌های ورزا در Station F شکل‌دهی فرهنگ راه‌اندازی برای بهتر شدن، در فرانسه و فراتر از آن است. ورزا اشاره می‌کند که در برخی موارد، ۶۰ درصد از جوانانی که در فرانسه زندگی می‌کنند می‌خواهند کسب‌وکار خود را راه ­اندازی کنند و این کشور از نظر حجم سرمایه‌گذاری بالاتر از کشورهای انگلستان و آلمان قرار دارد.

در حال حاضر، بیش از ۱۰۰۰ شرکت نوپا، یعنی کارآفرینانی که ماهانه حدود ۱۹۵ (‏۲۳۵ دلار)‏برای هر میز کار پرداخت می‌کنند، در آن جا حضور دارند. مبلغی که ورزا ادعا می‌کند حدود نصف قیمت میز دیگر در پاریس است.

و اگرچه این موسسه توسط خاویر نیل بیلیونر، که ۲۵۰ میلیون یورو (‏۳۰۰ میلیون دلار)‏سرمایه‌گذاری کرده‌است، حمایت می‌شود، اما این شرکت‌های نوپا منبع اصلی درآمد این دانشگاه، همراه با هزینه‌های اجاره ۳۲ شرکت سرمایه‌گذاری هستند.

ورزا اشاره می‌کند: « امروز، هزینه راه‌اندازی کسب‌وکار ما حدود ۸ میلیون یورو [‏ ۹.۷ میلیون دلار ]‏ در سال است و ما حتی در سال جاری به دنبال شکستن رکورد آن هستیم.

ادامه در قسمت مقالات سایت

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *