◾از بنیانگذاران Chef America

(محصولات غذایی آماده-اسنک های مایکروویوی با فروش ۷۰۰ میلیون دلاری در سال و بیش از ۱۸۰۰ کارمند که با قیمت ۲٫۶ میلیارد دلار به شرکت سوئیسی Nestle فروخته شد.)

◾از بنیانگذاران بنیاد نیکوکاری معراج

◾برنده مدال افتخار جزیره الیس(دیوید معراج)

◾نامگذاری روز ۱۱ مه در کلرادو بنام روز دیوید معراج

ثروت خالص خانواده معراج : ۱٫۸ میلیارد دلار

برادران پل و دیوید معراج با غذای گرم خود یک میان وعده ایجاد کردند که به یک نام خانوادگی تبدیل شد. Chef America ، شرکتی که در سال ۱۹۷۷ تأسیس شد ، در سال ۲۰۰۲ به مبلغ ۲٫۶ میلیارد دلار به نستله فروخته شد. آنها وجوه خود را در املاک و بازار سرمایه سرمایه گذاری کرده اند. پل معراج رئیس MIG Capital است که او به همراه پسرش ریچارد و گرگ معراج ، یکی از اعضای خانواده بزرگ تاسیس کردند ، در حالی که دیوید معراج گروه سرمایه گذاری تلفیقی را اداره می کند. بنیاد دیوید و لورا معراج، مستقر در کلرادو ، بر توسعه جامعه و آموزش دوران کودکی تمرکز دارد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

خانواده معراج یک خانواده ثروتمند یهودی ایرانی ساکن شهرستان اورنج کانتی، کالیفرنیا است. در سال ۲۰۰۴ مرکز جامعه یهودی معراج در ایروین ، کالیفرنیا افتتاح شد. این مرکز به نام خانواده معراج نامگذاری شده است و نیازهای شهرستان اورنج کانتی را برآورده می کند.

دیوید و پل معراج شرکت Chef America Inc را تاسیس کردند ، جایی که در اوایل دهه ۱۹۸۰ میان وعده های غذایی محبوب Hot Pockets را تولید کردند. برادران بعداً شرکت Chef America Inc را به مبلغ ۲٫۶ میلیارد دلار به نستله فروختند. Hot Pockets در انگلوود ، کلرادو ، مقر سابق سرآشپز آمریکا ساخته شد ، تا اینکه تجارت خود را به سایر مشاغل منجمد Nestlé در سولون ، اوهایو منتقل کرد.

میشل جاناوس ، دختر پل معراج ، مدیر اجرایی غذا که زمانی “وارث” داغ داغ شناخته می شد ، بعداً در رسوایی بدنام عملیات “Varsity Blues” شرکت کرد و بعداً در فوریه ۲۰۲۰ پس از اعتراف به جرم خود به پنج ماه زندان محکوم شد این اتفاق بعد ار محکومیت وی برای پرداخت ۱۰۰۰۰۰ دلار به ریک سینگر برای تعیین نمرات آزمون برای دو دخترش بود تا او بتواند در دانشگاه کالیفرنیای جنوبی پذیرفته شود.

دیوید معراج یک کارآفرین موفق و نیکوکار سرمایه گذار است. در سال ۱۹۷۷ ، دیوید شرکت Chef America، Inc را به همراه برادرش پل ، که بیشتر برای توسعه Hot Pockets معروف است ، تاسیس کرد. آنها با موفقیت این شرکت را توسعه دادند ، خط تولید خود را گسترش دادند و بیش از ۲۰۰۰ کارمند را قبل از فروش به Nestle در سال ۲۰۰۲ به کار گرفتند. امروز ، دیوید گروه سرمایه گذاری تلفیقی (CIG) را اداره می کند ، یک شرکت مستقر در دنور که به طور استراتژیک در املاک ، بازار سرمایه و سرمایه خصوصی سرمایه گذاری می کند. به دیوید CIG را در جستجوی بازدهی مطلوب از طریق سرمایه گذاری های مستقیم ، ساختارهای مشارکت خلاقانه ، سرمایه گذاری در صندوق ها و سایر تکنیک های نوآورانه رهبری می کند. دیوید همچنین از دانش خود در زمینه تجارت و مدیریت برای بازگرداندن جوامعی که مستقیماً بر زندگی او تأثیر گذاشته است استفاده می کند. دیوید و همسرش ، لورا ، ارزش سرمایه های بشردوستانه خود را با به اشتراک گذاشتن مهارت تجاری و روحیه کارآفرینی خود تقویت می کنند تا به ایجادکنندگان تغییر در توسعه و توسعه نوآوری های خود کمک کنند.

 

در سال ۱۹۷۵ ، دیوید معراج ، Chef America را تأسیس کرد ، یک تولید کننده غذای منجمد ملی که به خاطر اختراع و بازاریابی جیب های داغ ، جیب های بدون چربی و جیب های کروسان معروف بود. دیوید و برادرش ، پل ، سرآشپز آمریکا را در سال ۲۰۰۲ به نستله فروختند. سرآشپز آمریکا به عنوان یکی از موفق ترین شرکت های مواد غذایی در جهان شناخته می شود.

پس از فروش Chef America ، دیوید معراج گروه سرمایه گذاری تلفیقی (CIG) را تأسیس کرد ، یک شرکت مدیریت سرمایه گذاری مستقر در دنور ، متخصص در بازارهای سرمایه ، سهام خصوصی و املاک تجاری.

دیوید معراج یک بشردوست سرمایه گذار پرشور است و به همراه همسرش لورا بنیاد دیوید و لورا مرج را تاسیس کرده است که در تغییر اجتماعی سرمایه گذاری می کند و منجر به بهبود کیفیت و شرایط زندگی کودکان ، خانواده ها و جوامع می شود. CIG با ارائه فضای اداری ، منابع و سرمایه انسانی به طور فعال از کار بنیاد حمایت می کند تا اطمینان حاصل شود که بنیاد می تواند بر روی مشکلات پیچیده اجتماعی تمرکز کرده و راه حل های پایداری را در داخل جامعه ایجاد کند.

در سال ۲۰۱۳ ، دیوید معراج مدال افتخار جزیره الیس را دریافت کرد ، این جایزه به مهاجران آمریکایی و شهروندان بومی متولد شده که سهم قابل توجهی در جامعه آمریکا داشته اند اهدا می شود. دیوید در دریافت این جایزه معتبر به جمع مدال آوران برجسته از جمله شش رئیس جمهور ایالات متحده ، برندگان جایزه نوبل و رهبران صنایع ، آموزش ، هنر و ورزش پیوست. به این ترتیب ، فرماندار جان هیکنلوپر ، ۱۱ مه را در کلرادو به عنوان “روز دیوید معراج” اعلام کرد.

پل معراج (متولد ۱۹۴۳) یک تاجر میلیاردر آمریکایی است که شرکت Chef America Inc را تأسیس کرد ، شرکتی که میان وعده های یخ زده Hot Pockets را محبوب کرد.

پل در ایران در سال ۱۹۴۳ در خانواده ای یهودی ، پسر کاترین و آندره مراژ متولد شد. او چهار خواهر و برادر دارد: لوئیز ، کامرون ، دیوید و لین. پدرش قبل از جنگ جهانی دوم مجبور به فرار به ایران شد او در فرانسه تجارت واردات/صادرات داشت. او در دبیرستان البرز تهران تحصیل کرد.

پل در سال ۱۹۶۱ ، در سن ۱۷ سالگی ، برای تحصیل در دانشگاه کالیفرنیا ، برکلی ، به ایالات متحده مهاجرت کرد و در آنجا در اقتصاد و M.B.Aمدرک کارشناسی گرفت .

پس از دانشگاه ، او نه سال پیاپی با افزایش مسئولیت ها در مدیریت محصول در جنرال فودز (کنونی شرکت کرافت هاینز) ، هانت وسون و غذاهای تخصصی که مدیر محصولات جدید بود ، به مدت ۹ سال کار کرد. در سال ۱۹۷۷ ، او Chef America، Inc را به همراه برادر کوچکترش دیوید تأسیس کرد. در ابتدا ، پل معراج برای تأمین مالی این مشاغل مجبور شد سه وام مسکن در خانه خود دریافت کند. وقتی بودجه اولیه شرکت تمام شد ، برادران نیز مجبور شدند از والدین خود وام بگیرند. سرآشپز آمریکا با فروش وافل های بلژیکی منجمد – که در ایالات متحده عمدتا ناآشنا بود – به رستوران ها به دلیل پخت و پز آنها ، کار خود را آغاز کرد. در سال ۱۹۷۷ ، این شرکت ۱۲ میلیون دلار فروش داشت و بزرگترین تولید کننده انبوه وافل بلژیکی منجمد در ایالات متحده بود.

پل در سال ۱۹۸۳ ، او متوجه شد که با ورود تعداد بیشتری از زنان به نیروی کار ، به تازگی نیاز به یک وعده غذای گرم یا میان وعده ای پیدا شده است که کودکان هنگام بازگشت از مدرسه به راحتی می توانند خود را آماده کنند. این روند جمعیتی همزمان با توسعه اجاق مایکروویو برای مصارف خانگی بود. حتی اگر در سال ۱۹۸۳ اجاق های مایکروویو توزیع گسترده ای در خانواده های آمریکایی نداشتند ، معراج درست پیش بینی کرد که استفاده از اجاق های مایکروویو به طور تصاعدی ادامه خواهد یافت. مرگر مفهوم یک وعده غذایی دو دقیقه ای سریع با قابلیت استفاده در مایکروویو را ارائه کرد که همگی برای سهولت کار در یک پوسته محصور شده بودند و چیزی بیشتر از یک حوله کاغذی استفاده نمی کردند. او نام آن را “جیب های داغ” گذاشت و آن را به عنوان “غذای داغ بدون معامله بزرگ” معرفی کرد. او شخصا تلاش برای فرموله کردن این محصول را رهبری کرد و پس از دو سال آزمایش و آزمایش ، فرآیند منحصر به فردی را توسعه داد و ثبت کرد که منجر به محصولی با پرکنی های خوش طعم و پوسته ترد شد. Chef America سپس Hot Pockets را به صورت ملی به بازار عرضه کرد. تا سال ۱۹۸۶ تقریباً ۲۵ درصد از خانوارهای آمریکایی دارای مایکروویو بودند. با افزایش مالکیت مایکروویو و ورود بیشتر زنان به نیروی کار ، جیب های داغ بیشتر شناخته شده و در نهایت موفق شدند. در سال های بعد ، این شرکت نام تجاری خود را به جیب های بدون چربی ، جیب های کروسان و جیب های صبحانه گسترش داد.

پل در اکتبر ۲۰۰۲ ، او Chef America را به Nestlé SA به مبلغ ۲٫۶ میلیارد دلار فروخت ؛ در آن زمان فروش این شرکت ۷۵۰ میلیون دلار و با بیش از ۱۸۰۰ کارمند بود.

پس از فروش ، او در سال ۲۰۰۳ گروه رییس شرکت های سرمایه گذاری MIG را به همراه ریچارد معرآج و گرگ مرج تأسیس کرد. او به عنوان رئیس شرکت های مادر MIG خدمت می کند. MIG Capital LLC ، تحت مدیریت ریچارد معرآج، یک صندوق سرمایه گذاری پر رتبه ایالات متحده است که بیش از ۱ میلیارد دلار دارایی دارد. املاک MIG ، تحت مدیریت گرگ معرآج، در توسعه و مدیریت املاک تجاری مشارکت دارد. مجموعه وسیعی از املاک تجاری ساحل تا ساحل را مدیریت می کند. MIG Private Equity صندوق سرمایه گذاری با مجموعه ای از سرمایه گذاری ها از محصولات مصرفی گرفته تا شرکت های فناوری است.

در سال ۲۰۰۵ ، پل و لیلی مرج ۳۰ میلیون دلار به مدرسه کسب و کار دانشگاه کالیفرنیا ایروین اهدا کردند که به افتخار وی به مدرسه بازرگانی پل مراژ تغییر نام داد. معراج همچنین ۳ میلیون دلار به مرکز جامعه یهودی Merage شهرستان اورنج ، کالیفرنیا اهدا کرد. او یکی از اعضای فعال هیئت مشورتی مدرسه کسب و کار بوده است که چندین سال ریاست آن را بر عهده داشته است. او عضو هیئت مدیره و اهدا کننده برجسته سمفونی اقیانوس آرام بوده و در هیئت مدیره مرکز هنرهای نمایشی اورنج کانتی خدمت کرده است. بیش از یک دهه است که معرآج از حامیان اصلی و فعال آکادمی ال سول ، مدرسه ای دوجانبه غوطه ور در سانتا آنا ، کالیفرنیا در سال ۲۰۰۱ با ۱۱۰ دانش آموز تأسیس شد ، بعداً نزدیک به ۱۰۰۰ دانش آموز را در پیش دبستانی تا کلاس هشتم ثبت نام کرد.

معراج عضو کنیسه دانشگاه در ایروین ، کالیفرنیا است. میشل جاناوس ، دختر مرج ، به عنوان “وارث” Hot Pockets شناخته می شد. میشل بعداً در رسوایی بدنام پذیرش کالج عملیات Varsity Blues نقش داشت و در فوریه ۲۰۲۰ پس از اعتراف به پرداخت ۱۰۰۰۰۰ دلار به ریک سینگر برای تعیین نمرات آزمون برای دو دخترش ، به پنج ماه زندان محکوم شد تا بتوانند در دانشگاه کالیفرنیا جنوبی پذیرفته شوند.

ادامه در قسمت مقالات سایت

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *