از تجار بنام و سرمایه داران قدیمی که مالک بزرگترین مراکز خرید آمریکای شمالی هستند.

خانواده قرمزیان یک خانواده تجاری کانادایی با اصالت  ایرانی است. قرمزیان بیشتر به عنوان سازندگان سه مرکز خرید بزرگ آمریکای شمالی شناخته می شوند: مرکز خرید وست ادمونتون، مرکز خرید آمریکا، و رویای آمریکایی. این خانواده از سال ۱۹۶۴ در ادمونتون مستقر هستند.

خاستگاه خانواده قرمزیان ایران است که چندین نسل در آنجا به تجارت قالی می‌پردازند. در سال ۱۸۹۵، الیاس قرمزیان شرکت خانوادگی را تأسیس کرد. مدتی قبل از جنگ جهانی دوم، خانواده به تهران نقل مکان کردند.

یعقوب قرمزیان (۱۹۰۲ – ۳ ژانویه ۲۰۰۰)، در ایران به دنیا آمد و بزرگ شد. او به یکی از ثروتمندترین بازرگانان کشور تبدیل شد و در طول سال ۱۹۴۳، در کنفرانس انتقادی تهران، که در آن سه رهبر جهان درباره آخرین مرحله جنگ جهانی دوم و مسیر پیروزیشان بحث و گفتگو کردند، در آپارتمان خود میزبان فرانکلین روزولت رئیس جمهور ایالات متحده، وینستون چرچیل نخست وزیر بریتانیا و جوزف استالین رهبر شوروی بود. در اوایل دهه ۱۹۵۰، یعقوب خانواده خود را به مونترال نقل مکان کرد، جایی که فروشگاه برادران قرمزیان را در خیابان شربروک افتتاح کرد. در اواسط دهه ۱۹۶۰، این تجارت شامل ۱۶ فروشگاه در سراسر آمریکای شمالی بود و بزرگترین واردکننده فرش های شرقی به ایالات متحده بود.

در سال ۱۹۶۴، خانواده به غرب نقل مکان کردند و در ادمونتون ساکن شدند، به این امید که بتوانند از اقتصاد پررونق نفت استان استفاده کنند. در سال ۱۹۶۷، آنها با عنوان Ghermez Developments Ltd. که در سال ۱۹۷۳ تبدیل به Triple Five Corp. Ltd. شد. خانواده مقادیر زیادی از زمین های کشاورزی اطراف ادمونتون را به امید یافتن نفت به دست آوردند، اما جستجوی آنها ناموفق بود. با این حال، در دهه ۱۹۷۰، استان تصمیم گرفت تا یک کمربند سبز در اطراف ادمونتون بسازد. قرمزیان از طریق این پروژه با فروش زمین های کشاورزی به دولت ثروت اندوزی کردند. چهار پسر، اسکندر، نادر، رافائل و بهمن، تجارت خانوادگی فرش را به یک شرکت بزرگ املاک و ساختمانی تبدیل کردند.

املاک این خانواده شامل مرکز خرید وست ادمونتون در ادمونتون، آلبرتا، و مرکز خرید آمریکا در بلومینگتون، مینه سوتا، همراه با بسیاری از مشاغل دیگر است. در سال ۲۰۱۱، گروه تریپل فایو خانواده، پروژه Xanadu Meadowlands در نیوجرسی را خریداری کرد که نام آن را به رویای آمریکایی تغییر داد. این مرکز خرید در ۲۵ اکتبر ۲۰۱۹ افتتاح شد. با این حال، به دلیل همه‌گیری کرونا، تعداد بازدیدکنندگان از مراکز خرید کم بوده است و به دلیل موقعیت اهرمی، ممکن است تا ۴۹ درصد از سهام سایر مگامال‌هایشان را طلبکاران مرهوناتی بگیرند…ادامه در قسمت مقالات سایت

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *