ثریا دارابی

 

 

 

 

 

 

 

 

 

کارافرین , عضو هیات مدیره,سخنران ,مشاور, سرمایه گذار

◾از بنیانگذاران TMV(شرکتی که بر روی استارتاپ های نوپایی که صنایع مختلف را تغییر می دهند و یا الهام بخش ایجاد صنایع جدید هستند و همچنین ارگان هایی که در حوزه سلامت پیشگام هستند,فضاهای کاری و فناوری های مبتنی بر طراحی سرمایه گذاری می کند) از جمله این موارد می توان به مجموعه های زیر اشاره کرد :

Cityblock Health, Kindbody, Parsley Health, Gimlet Media (acquired by Spotify) Ridwell, Figs, Casper (IPO), Waybridge, Clockwise, Running Tide, Nautilus Labs

به اینها کلاب هاووس و کلود فلر و مشاوره برای hungryroot را نیز اضافه کنید.

◾عضو هیات مدیره Henry The Dentist(شبکه معرفی نیروی کار به افیس ها در new jersey و pennsylvania )

◾عضو هیات مدیره Yamba Malawi

ارگانی غیرانتفاعی برای رشه کن کردن فقر کودکان مالاوی

◾عضو اسبق هیات مدیره The Nature Conservancy (حفاظت محیط زیست)

◾رهبر جوان جهان در World Economic Forum(مجمع جهانی اقتصاد)

◾از بنیانگذاران Zady (برند جستجوی اصالت مواد غذایی)

◾از بنیانگذاران Foodspotting (مرجع معرفی غذاهای خانکی)که اپلیکیشن برتر سال اپ استور شناخته شد.

◾مدیر اسبق مشارکت دیجیتال و رسانه های اجتماعی در New York Times

◾فارغ التحصیل از دانشگاه های Georgetown و Harvard بترتیب در رشته های علوم و هنر لیبرال و سیاست عمومی و رهبری جهانی برای قرن ۲۱ام

◾منتخب مجله Fast Company بعنوان یکی از ۱۰۰ فرد خلاق در کسب و کار و Brand Week بعنوان دارنده بهترین کسب و کار دیجیتال

◾منتخب مجله Inc بعنوان یکی از ۳۰ فرد تاثیرگذار زیر ۳۰ سال

◾منتخب مجله Fortune بعنوان یکی از ۴۰ فرد تاثیرگذار زیر ۴۰ سال

◾او جزو اولین گروه مشاوران دیجیتال General Electric بوده و سه مرتبه بعتوان مربی سال انتخاب شده است.

دارابی زاده ی ماه سپتامبر سال ۱۹۸۳ می باشد.او که در Fast Company Magazine با عنوان خلاق ترین فرد در کسب­ وکار معرفی شده بود، پیش از این مدیر مشارکت دیجیتال و رسانه ­های اجتماعی در نیویورک تایمز بود و پس از آن به عنوان مدیرمحصول شرکت drop.io خدمت می­کرد: یک همکاری آنلاین که توسط فیس بوک حاصل شد.او یکی از بنیانگذاران Foodspotting بود که توسط اپل و مجله وایرد به عنوان برنامه سال نام­گذاری شد و توسط Open Table خریداری شد. در همین حال، با سابقه دیپلماسی بین‌المللی و سازمان ملل متحد، وکیل سابق بدات موسس پروژه Bootstrap بود، سازمانی که به تغییر زندگی صنعتگران در کشورهای در حال توسعه اختصاص داشت.

وقتی ثریا دارابی، سرمایه‌گذار مخاطره ­پذیر، تصمیم گرفت اولین سرمایه خود را برایTMV در سال ۲۰۱۶ جمع‌آوری کند، واکنش­های دریافتی به او متناقض و گفته شد تقریباً چنین امری غیر ممکن است.دو سال بعد، دارابی شروع به ملاقات هفتگی با سه زن (سرمایه گذار مخاطره پذیر) دیگر کرد: ویرگینیه رافائل از فولکل سیرکل، هیتر هارتنت از سرمایه‌گذاری انسانی، و مارینا حاجی پاتراس از TMV.

آنها با گسترش بحث اصلی در جامعه مدیران زن نوظهور و در حال ظهور شرکت تراکت گلوبال را بنا نهادند. دارابی می‌گوید:«چنین چیزی در سال ۲۰۱۸ وجود نداشت. Transact یک گروه معاملاتی نبود. آن از نظر ضرورت مطلق ایجاد شد و به دلیل تناسب کامل محصول رشد کرد. هیچ منابعی در کار نبود. در سال ۲۰۱۸ یک کتابچه راهنما برای مدیران صندوق تازه­ کار وجود نداشت که تلاش می‌کردند گروه‌های رهبران همسال را هدایت کنند.»

گروه همسال که صرفاً دعوت می‌شدند، از آن زمان به شبکه‌ای از بیش از ۱۵۰ زن در ۱۲ کشور و ۱۰ منطقه زمانی مختلف رشد کرده‌ که همگی به دنبال افزایش سرمایه در حال ظهور هستند. این گروه در حال حاضر از حالت مخفیانه خارج شده و مشتاق گسترش اعضای خود است. او می‌گوید: « بیایید به سریع‌ترین گروه در حال رشد مدیران زن در حال ظهور تبدیل شویم. Transact یک جامعه متشکل از رهبران همسال است. »

معرفی رهبران همسال از طریق این گروه به زنان کمک کرده‌ تا بیش از ۱۵ میلیون دلار از تعهدات سرمایه گذاران بدست آورند، اگرچه این مقدار در طرح بزرگ جمع‌آوری کمک‌های مالی کوچک است اما می‌تواند کمک بزرگی به صندوق­های خرد باشد.

ادامه در قسمت مقالات سایت

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *