حسن خسروشاهی

حسن خسروشاهی

کارآفرین کانادایی ایرانی تبار متولد ۱۳۱۹ در شهر تهران است. وی اصالتل اهل شهر خسروشاه تابع استان آذربایجان شرقی است. او مدارک خود در دو رشته حقوق و اقتصاد را از دانشگاه تهران دریافت کرد. او که از مالکان سابق شرکت های مینو و الوند است در سال ۱۳۶۰ به کانادا مهاجرت کرد و در شهر ونکوور سکنی گزید و در سال بعد از آن فروشگاه های زنجیره ای قطعات الکترونیکی خود به نام فیوچر شاپ را ایجاد کرد که ۱۱۸ فروشگاه دارد و که بعدها آن را به شرکت آمریکایی بست بای فروخت.

ثروت خالص ۱۴٫۶ میلیارد دلار

پیر امیدیار

پیر امیدیار

بنیانگذار و رئیس ایرانیآمریکایی سایت حراج ای‌بی (e-bay) و یک کارآفرین نیکوکار است. او در سال ۱۹۹۸ میلادی و در سن ۳۱ سالگی به عنوان یک میلیاردر شناخته شده است. امیدیار و همسرش پامِلا به عنوان یک نیکوکار نیز شناخته شده هستند.از او بعنوان پدر تجارت الکترونیک جهان نیز یاد می شود.

ثروت خالص ۱۰٫۵ میلیارد دلار

اسدالله عسگراولادی

اسدالله عسگراولادی

وی یک بازرگان ایرانی بسیار بزرگ است و سود تجارت هایش را در بانک – املاک و مستغلات – صادرات و خدمات پزشکی سرمایه گذاری کرده است. او امپراطوری کسب و کارش را در سال ۱۹۷۰ میلادی پایه ریزی کرد و به صادر کننده ی پیشرو در خشکبار – میوه خشک و ادویه جات تبدیل شد. عسگر اولادی همچنین مالک شرکت حساس است که از سال ۱۹۵۳ شرکت صادر کننده پیشرو در زمینه پسته و خشکبار است. او تاکنون رئیس چندین اتاق بازرگانی از جمله ایران-استرالیا ایران-چین ایران-کانادا و ایران-روسیه بوده است.

ثروت خالص ۹ میلیارد دلار

فرد ناظم

فرد ناظم

ناظم یک کارآفرین سرمایه گذار و نیکوکار است. او شرکت های مولتی میلیارد دلاری بسیاری را ایجاد کرده و یا در آنها سرمایه گذاری کرده است. وی همچنین به متخصص بهبود شهرت دارد. ناظم برنامه های سلامت آکسفورد را هدایت کرده و به موفقیت رساند که بعدها آن را به United Healthcare به مبلغ ۵ میلیارد دلار فروخته شد.

شروین پیشه‌ور

شروین پیشه‌ور

کارآفرین، سوپر فرشته و سرمایه‌گذار خطرپذیر ایرانی تبار مستقر در منطقه خلیج سانفرانسیسکودر ایالات متحده آمریکا است. او به همراه اسکات استنفورد شریک شرپاونچرز، و از مؤسسین و رئیس هیئت مدیرهٔ هایپرلوپ تکنالجیز است. او بیش از همه به این دلیل که از سرمایه گذاران اولیهٔ اوبر، بوده مشهور است. او عضو انجمن کارآفرینان جهانی بوده و نیز سفیر کارآفرینی در بخش خاور میانه و روسیه است.

ثروت خالص ۳٫۵ میلیارد دلار

فرهاد مشیری

فرهاد مشیری

او یک سرمایه گذار و بازرگان بسیار بزرگ ایرانی انگلیسی است.او مالک و سهامدار بسیاری از شرکت های حامل های انرژی و شرکت های فولاد در روسیه و انگلستان می باشد. مشیری در شرکت های Deloitte – Ernst & Young و PKF به فعالیت پرداخته است. او و شریکش مالک ۲۱ درصدی سهام باشگاه فوتبال ارسنال بوده و مایل است این عدد را به ۲۵ درصد برساند. وی در سال ۲۰۱۶ سهام خود را به شریکش فروخت تا بتواند عهده دار باشگاه فوتبال اورتون شود.

ثروت خالص ۲٫۱ میلیارد دلار

خانواده قرمزیان

خانواده قرمزیان

خانواده قرمزیان از خانواده های ایرانیان مقیم کانادا هستند. آنها سازنده و مالک چندین مرکز خرید می باشند که از بزرگترین مراکز خرید جهان بشمار می آیند. از جمله آنها می توان به : وست ادمونتون مال و مال آمریکا اشاره نمود که از طریق شرکت تریپل فایو گروپ بر این مراکز خرید و چندین هتل مستقر در لاس وگاس مدیریت می کنند. خانواده قرمزیان در حال حاضر ثروتمندترین خانواده ایرانی بشمار می آید.
گروه تریپل فایو اکنون حدود ۴۰۰ شعبه در کشورهای کانادا، ایالات متحده آمریکا، بریتانیا، ژاپن، تایوان و منطقه خاورمیانه دارد.​

ثروت خالص ۲ میلیارد دلار

امید کردستانی

امید کردستانی

امید کردستانی یک تاجر بسیار بزرگ است که از سال ۲۰۱۵ رئیس هیئت مدیره توییتر می باشد. او سابقا مدیر کسب و کار – معاون ارشد و مشاور مخصوص مدیرعامل و بنیانگذار گوگل بین سالهای ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۵ و پیش از آن در سالهای ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۴ مدیر غیر اجرایی ودافون بوده است.

ثروت خالص ۱٫۹ میلیارد دلار 

لرد دیوید الییانس

لرد دیوید الییانس

وی یک تاجر ایرانی انگلیسی است. او در سال ۱۹۸۴ به عنوان فرمانده امپراطوری بریتانیا منصوب شد و در سال ۱۹۸۹ عنوان Knighthood​ را از دربار بریتانیا کسب کرد. وی رئیس هیئت مدیره و مالک یک سوم  N Brown Group​ بوده که در حوضه خرده فروشی پوشاک پیشرو می باشد. او و شریکش سر هری دانوگلی از بنیانگذاران Caots Viyella  نیز هستند که شرکت مطبوعشان در ۶۷ کشور مختلف با  دارا بودن ۲۲ درصد سهم بازار است.

ثروت خالص ۱٫۵ میلیارد دلار 

خانواده معراج

مشهورترین افراد این خانواده دیوید و پل معراج می باشند. خانواده معراج در سال ۱۹۸۳ اقدام به راه اندازی شرکت هات پکتس نمود. این شرکت که در زمینه تولید اسنک و ساندویچ های منجمد فعالیت می کند هم اکنون ارزشی معادل ۴٫۵ میلیارد دلار دارد و کارخانجات تولیدی آن در شهرهای سولون- اوهایو و ارواین کالیفرنیا مستقر می باشند. این خانواده همچنین مالک بنیاد معراج نیز می باشد که در سال ۲۰۰۴ در ارواین راه اندازی شد.

ثروت خالص ۱٫۳ میلیارد دلار

مانی مشعوف

مانی مشعوف

در تهران بدنیا آمد و در سنین کودکی به همراه خانواده به شهر واشنگتن دی سی مهاجرت کرد و بعدها در سان فرانسیسکو اقامت گزید. او که اکنون ۷۷ سال دارد یک تاجر ایرانی – آمریکایی است. مشعوف فارغ التحصیل رشته علوم سیاسی از دانشگاه ایالتی سان فرانسیسکو در سال ۱۹۶۶ میلادی است. وی بنیانگذار و رئیس فروشگاه های زنجیره ای بی بی استورس با ۲۹۷ شعبه در آمریکای شمالی است.

ثروت خالص ۱٫۳ میلیارد دلار

اسحاق لاریان

اسحاق لاریان

او متولد ۱۳۳۳ در کاشان و یک میلیاردر ایرانی آمریکایی است. لاریان بنیانگذار و مدیر ارشد اجرایی MGA Entertainment​ می باشد. وی دانش آموخته مهندسی عمران از دانشگاه ایالتی کالیفرنیاست.

ثروت خالص ۱٫۲ میلیارد دلار

شان راد

شان راد

او از بنیانگذاران و مدیرعامل Tinder (اپ تلفن همراه) است. اپلیکیشنی که در دو سال گذشته نحوه قرار گذاشتن و ملاقات افراد جوان را بکلی دگرگون کرده است. کاربران آن با کمک جی پی اس شعاع مشخصی را تعیین کرده و این امکان را خواهند داشت که با هر فرد درون محدوه مشخص شده ارتباط برقرار نمایند. وی جایزه کرانچی در سال ۲۰۱۳ بعنوان بهترین استارت آپ سال را از این بابت دریافت کرد.

ثروت خالص ۱ میلیارد دلار 

سالار کمانگر

سالار کمانگر (زادهٔ ۱۳۵۵ در تهران‌) از کارمندان شرکت گوگل و مدیرعامل سابق یوتیوب است. او در این سمت جانشین چاد هورلی شد. او فارغ‌التحصیل رشته بیولوژی از دانشگاه استنفورد است..وی همچنین خالق سیستم تبلیغات گوگل (google adwords) می باشد.

ثروت خالص ۹۳۰ میلیون دلار

فیروز نادری

فیروز نادری

فیروز نادری (زادهٔ ۵ فروردین ۱۳۲۵ در شیراز) معاون پیشین مدیرکل تنظیم راهبردهای آزمایشگاه پیش‌رانش جت در ناسا و مدیرکل اکتشافات منظومهٔ خورشیدی (از ۱۵ اوت ۲۰۱۱) بوده است.او در فوریه سال ۲۰۱۶ بازنشسته شده است. وی هم‌اکنون در سمت مشاور مدیریت در ناسا و به عنوان یک سخنران عمومی فعالیت می‌کند.

ثروت خالص ۸۰۰ میلیون دلار

انوشه انصاری

انوشه انصاری

وی کاوشگر و رئیس انجمن گردانندگان شرکت فناوری ارتباط از راه دور (TTI) است. انوشه انصاری اولین ایرانی فضانورد، اولین زن گردشگر فضایی، اولین زن مسلمان فضانورد و چهارمین نفری است که هزینه سفر فضایی خود را پرداخت کرده‌است. در سال ۲۰۱۵ میلادی، جامعه ملّی فضای آمریکا جایزهٔ «پیشگام فضا» را به انصاری — نخستین زن گردشگر فضایی — اهدا کرد.​ انوشه انصاری به همراه برادر همسرش در سال ۲۰۰۳ (میلادی) جایزهٔ ۱۰میلیون دلاریِ سالیانهٔ «انصاری اکس-پرایز» (Ansari X-prize) را بنیان نهاد.

افتخارها و جایزه ها

  • سال ۲۰۰۰ به عنوان کارآفرین برتر از سوی مجله زن شاغل آمریکا
  • سال ۲۰۰۱ حضور در فهرست تاجران موفق مجله معتبرفورچون آمریکا
  • سال ۲۰۰۹ دریافت اولین جایزه نوآور سیمونز که سالانه توسط NCWIT به کارآفرینان موفق زن در زمینه فناوری داده می‌شود.
  • ۲۰ دسامبر ۲۰۱۲ دریافت دکترای افتخاری علوم ازدانشگاه جرج میسون
  • سال ۲۰۱۵ به پاس خدمات انوشه انصاری به جامعه فضایی، جایزه ملی پیشگامان فضا ایالات متحده به او داده شد.

ثروت خالص ۷۵۰ میلیون دلار

جمشید(جیمی) دلشاد

جمشید(جیمی) دلشاد

جمشید دلشاد معروف به جیمی دلشاد (زاده ۱۳۱۸ در شیراز) سیاستمدار آمریکایی ایرانی‌الاصل است. وی تا ۲۲ مارس ۲۰۱۱ شهردار شهر بورلی هیلز آمریکا بود. او در ۷ فروردین ۱۳۸۶ به مدت یک سال به مقام شهرداری بورلی هیلز برگزیده و در اسفند ۱۳۸۸ دوباره به آن مقام انتخاب شد. دلشاد نخستین فرد ایرانی‌تبار در تاریخ است که به شهرداری یکی از شهرهای آمریکا انتخاب شده‌است.

دلشاد در شهر شیراز به دنیا آمد و در سال ۱۳۳۸ به آمریکا مهاجرت نمود. در سال ۱۳۵۷ او یک شرکت رایانه‌ای تأسیس کرد.

ثروت خالص ۷۲۶ میلیون دلار

آرش فردوسی

آرش فردوسی

وی کارآفرین ایرانی آمریکایی و متولد ۱۳۶۴ است. فردوسی مدیرعامل و یکی از بنیانگذاران Dropbox​ است که در سال ۲۰۰۷ با شریک تجاریش درو هوستون آن را راه اندازی کرد. او وارد دانشگاه MIT شد اما برای تمرکز بر کسب و کارش در سال آخر تحصیل دانشگاه را ترک کرد.

ثروت خالص ۵۰۰ میلیون دلار

علی پرتوی

علی پرتوی

او کارآفرین و سرمایه گذار ایرانی تبار مقیم سان فرانسیسکو است. او به همراه برادر دوقلویش هادی پرتوی شرکت iLike​ را بنیان نهاد و مدیر عالی اجرایی آن بود.  Code.org و LinkExchange شرکت های دیگری هستند که پرتوی یکی از بنیانگذارانشان است. او قائم مقام عالی توسعه کسب و کار my space بود. وی در شرکت هایی مانند فیس بوک و درآپ باکس و کشاورزی سرمایه گذاری های موفقی داشته است. او فرزند فیروز پرتوی از بنیانگذاران دانشگاه صنعتی شریف است. پرتوی اکنون در هیئت مدیره FoodCorps نیز حضور دارد.

ثروت خالص ۵۰۰ میلیون دلار

جان داریوش بیکوف

جان داریوش بیکوف

او کارآفرینی است که از مادری ایرانی و پدری آمریکایی بدنیا آمده است. پدرش ویلیام مالک شرکت مدیریت مستغلات و وارد کننده فلزات بود. وی موسس شرکت Energy Brands است که آن را به مبلغ ۴٫۱ میلیارد دلار در سال ۲۰۰۷ به کوکا کولا واگذار کرد و مبلغی در حدود ۳۲۵ میلیون دلار درآمد خالص وی از این معامله بوده است.​

ثروت خالص ۴۰۰ میلیون دلار 

جوزف معینیان

جوزف معینیان

معینیان کارآفرین ایرانی که موسس شرکت ساختمانی و املاکی معینیان در منهتن نیویورک است. وی در تهران متولد شد و در ۱۷ سالگی به ایالات متحده مهاجرت نمود. معینیان در سال ۱۹۹۰ گروه معینیان را جهت سرمایه گذاری در املاک و مستغلات تاسیس نمود تا بوسیله درآمد حاصله برجهایی را در منهتن نیویورک خریداری کند.

ثروت خالص ۳۰۰ میلیون دلار

مایکل لطیفی

مایکل لطیفی

مایکل لطیفی، تاجر ایرانی‌-کانادایی با خرید ده درصد از سهام شرکت مک‌لارن سومین سهام‌دار عمده این خودروساز بریتانیایی شده است. مک‌لارن علاوه بر ساخت خودروهای اسپرت در مسابقات فرمول یک هم رقابت می‌کند و یک شرکت فن‌آوری هم در زیرمجموعه خود دارد.

آقای لطیفی مالک شرکت غذایی سوفینا در کانادا است. فرزند ۲۲ ساله‌اش، نیکلاس لطیفی در مسابقات اتومبیل‌رانی فرمول دو رانندگی می‌کند و هم‌زمان راننده ذخیره تیم فرمول یک فورس ایندیا است. مایکل لطیفی برای خرید سهام مک‌لارن نزدیک به ۲۰۴ میلیون پوند (بیش از ۲۷۰ میلیون دلار) پرداخت کرده است.

دارا خسروشاهی

دارا خسروشاهی

دارا خسروشاهی»، مدیر ارشد اجرایی شرکت «اکسپدیا» بزرگ‌ترین شرکت مسافرتی آنلاین جهان است. این ایرانی ۴۸ ساله در سال ۱۹۹۱  (۱۳۷۰) لیسانس مهندسی بیوالکتریک اش ار را از «دانشگاه براون» گرفت. او از سال ۲۰۰۵ (۱۳۸۴) بعنوان مدیر اجرایی شرکت اکسپدیا مشغول به کار است و موفق شده فعالیت‌های این شرکت را به ۷۰ کشور جهان گسترش بدهد.

ثروت خالص ۲۰۰ میلیون دلار

الکس مهر و شایان قاضی زاده

الکس مهر و شایان قاضی زاده

Zoosk​(یک سایت دوستیابی با بستر شبکه های اجتماعی و با بیش از ۶۰۰ میلیون دلار فروش است) در سال ۲۰۰۷  با همکاری الکس مهر و شایان قاضی زاده دو فارغ التحصیل سال ۲۰۰۰ دانشگاه صنعتی شریف در فرمونت کالیفرنیا بوجود آمد. شایان توانست مدرک کارشناسی ارشد خود را در رشته علوم کامپیوتر از دانشگاه مریلند آمریکا بگیرد. او همچنین مدرک MBA از دانشگاه واشنگتن دارد.

ثروت خالص ۱۷۵ میلیون دلار

سید محمود خیامی

خیامی

او زاده مشهد به سال ۱۳۰۸ و سرشناس به پدر صنعت اتومبیل ایران است. خیامی اکنون تبعه کشورهای انگستان و فرانسه است. وی شرکت های ایران ناسیونال(ایران خودرو فعلی) بانک صنعت و معدن و فروشگاه زنجیره ای کوروش (قدس فعلی) را پیش از انقلاب ۵۷ در ایران پایه گذاری کرد. او همچنین صاحب چندین نمایندگی اتومبیل های مرسدس بنز در کشورهای انگلستان و ایالات متحده است. وی در سال ۲۰۰۷ میلادی کمک یک میلیون پوندی را به حزب کارگران انگلستان اعطا کرد که قدردانی تونی بلر واکنش های گسترده ای را در رسانه های بریتانیا به دنبال داشت. گفته می شود که وی یکی از دوستان نزدیک تونی بلر است و بارها با وی ملاقات کرده است. او همچنین ساخت هجده مجموعه کار و دانش را در استان خراسان به پایان رسانده که هجده میلیارد تومان هزینه در بر داشته است. خیامی در سال ۲۰۱۱ بابت خدماتش در امر آموزش از طرف ملکه انگلستان به عنوان عضو افتخاری هیئت آموزش منصوب گردید.نام او در سال ۲۰۰۸ در لیست ثروتمندان نشریه ساندی تایمز قرار گرفت.

ثروت خالص ۱۷۴ میلیون دلار

سام نظریان

سام نظریان

نظریان متولد ۱۳۵۴ فرزند یونس نظریان فارغ التحصیل دانشگاه های نیویورک و کالیفرنیای جنوبی است. پدرش از سرمایه گذاران اولیه Qualcomm بوده و از همین طریق سود کلانی را بدست آورد. وی بنیانگذار – رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت SBE Entertainment Group​ و سرمایه گذار برخی از تاسیسات تفریحی در لس آنجلس – لاس وگاس و میامی است. گفتنی است که شعبه یکی از کلوب های وی همزمان با بازی حامد حدادی در آن ورزشگاه افتتاح شد. لازم بذکر است ثروت خانواده نظریان رویهم رفته رقمی معادل ۲ میلیارد دلار است.

ثروت خالص ۱۵۰ میلیون دلار

فرهاد محیط

فرهاد محیط

فرهاد محیط۴۷ ساله یک کارآفرین موفق ایرانی موسس و رئیس هیئت مدیره و مدیر ارشد وب سایت های متعددی است. او هم اکنون مدیرعامل وب سایت فیلیپ گرام است.وی در زمینه های مختلفی چون مدیریت تولید – تبدیل ایده به واقعیت – هدایت شرکت های بزرگ اینترنتی – انتقال با پورتال ها – بهینه سازی سایت بر اساس الگوریتم – توسعه نرم افزار – جمع آوری پول – هدایت و ایجاد انگیزه در تیم های کاری و انجام کارها با لذت و اشتیاق تخصص دارد.

ثروت خالص ۱۰۰ میلیون دلار

الی تهاری

الی تهاری

تهاری زاده ۱۳۳۱ و یک طراح مد ایرانی الاصل است. وی طراح لباس های  ready-to-wear و  زیورآلات دنیای مد است. شعبه مرکزی شرکت او در شهر نیویورک واقع شده است.

ثروت خالص ۸۰ میلیون دلار

مانی خوشبین

نویسنده , کارآفرین , انگیزه بخش, بنیانگذار و مدیرعامل کمپانی خوشبین و سرمایه گذار املاک و مستغلات

ثروت خالص ۸۰ میلیون دلار

بیژن پاکزاد

بیژن پاکزاد

بیژن پاکزاد (زادهٔ ۱۵ فروردین ۱۳۲۳ در تهران – ۲۶ فروردین ۱۳۹۰ بورلی هیلز) طراح و تولیدکننده سرشناس ایرانی-آمریکایی لباس‌های مردانه و عطر و ادکلن بود. او با نام تجاری بیژنشناخته می‌شد.

بیژن در سال ۱۳۵۲ به ایالات متحده آمریکا مهاجرت کرد و در سال ۱۹۷۶ میلادی فروشگاه ویژه خود را در بلوار رودیو درایو واقع در بورلی هیلز افتتاح کرد. بازدید از این فروشگاه تنها با داشتن وقت قبلی امکان‌پذیر است.

بیژن همچنین به خاطر داشتن اتومبیل‌هایی نظیر بنتلی آزور زرد رنگ با تزیینات داخلی مشکی و صندلی تمام چرم و سیستم داخل آن، مرسدس بنز اس‌ال‌آر مک لارن مشکی، فراری اف۴۳۰ زردرنگ، رولزرویس فانتوم کوپه زرد رنگ و بوگاتی ویرون معروف بود. مجله Vanity Fair در سال ۱۹۸۹ نام بیژن را در لیست شیک‌پوش‌ترین‌های (خوش تیپ ترین‌ها) جهان خود قرار داد.

بیژن در روز ۲۶ فروردین ۱۳۹۰ در محل کارش در خیابان رودئو در بورلی هیلز دچار سکته مغزی شد و در گذشت. مراسم بزرگداشت بیژن دو هفته بعد از مرگش در دانشگاه کالیفرنیا، لس‌آنجلس برگزار شد که در آن ۷۰۰ مهمان اختصاصی از جمله هنرمندان ایرانی ساکن آمریکا و ۱۲۰۰ مهمان عادی حضور داشتند؛
ثروت خالص ۵۰ میلیون دلار

داریان شیرازی

داریان شیرازی

او متولد سال ۱۳۶۵ است کارآفرین جوان که در سن ۱۵ سالگی سابقه همکاری با شرکت eBay و در سن ۱۹ سالگی همکاری با شرکت Facebook را در کارنامه دارد و فارغ التحصیل در رشته کامپیوتر و فلسفه از دانشگاه بروکلی است موسس شرکت رادیوس می باشد. او در زمان آغار فعالیتش قطعات کامپیوتر را بصورت عمده از آسیا خریداری کرده و در سایت eBay برای آنها بازاریابی می کرد. فروش او توجه eBay را جلب کرد و پیشنهاد کاری را از این شرکت دریافت نمود. او بیش از دو سال هم بصورت پاره وقت و هم بصورت تمام وقت برای Facebook کار کرد آنهم در سمتی که مستقیما گزارشاتش را به مارک زاکربرگ تحویل می داد این موضوع پیش از آن بود که بدرخواست والدینش کار مربوطه را رها کند و جهت ادامه تحصیل به دانشگاه برود.

ثروت خالص ۵۰ میلیون دلار

پژمان نوزاد

پژمان نوزاد

پژمان نوزاد در تهرانپارس به دنیا آمد و پس از پایان تحصیلات به روزنامه نگاری ورزشی روی آورد. او در زمینه کاری خود موفق بود و در ۲۰ سالگی اجرای بخش ورزشی برنامه رادیویی محبوب «راه شب» را نیز بر عهده داشت.

خانواده او در آرزوی داشتن زندگی ایده آل در دهه ۱۹۸۰ به آلمان مهاجرت کردند.نوزاد علی رغم رغم سابقه کاری در مطبوعات ورزشی و رادیو که شهرت درخوری را برای او به ارمغان آورد به خانواده ش در «مانهایم» آلمان پیوست. هنوز یک ماه از ورود او به آلمان نگذشته بود که  تصمیم به مهاجرت به آمریکا گرفت. پس از این ماجرا پژمان نوزاد تنها با ۷۰۰ دلار پول نقد در حال پرواز به سمت سانفرانسیسکو بود.آنگونه که خود او می گوید در بدو ورود به آمریکا نه زبان انگلیسی بلد بود و نه جای خاصی برای رفتن داشت، با این حال روحیه بالایی داشته است:سپس با یک آگهی استخدام به در یک فروشگاه فرش مشغول بکار شد.رفته رفته اطلاعاتش درباره دنیای اطراف، فناوری ها، شرکت ها و رشد شگفت انگیز آنها بیشتر شد.در نهایت یک روز وارد دفتر کار رییسم شد و به او گفت باید یک «صندوق سرمایه گذاری ریسک پذیر فناوری» تاسیس کنیم.این نوع صندوق ها که از آن باعناوین «سرمایه‌گذاری جسورانه» یا «سرمایه‌گذاری کارآفرینی» نیز نام می‌برند، به معنی تأمین سرمایه لازم برای شرکت‌ها و کسب‌وکارهای نوپا و مستعد رشد است.بسیاری از سرمایه گذاری های اولیه آنها با شکست مواجه شد اما رفته رفته شانس به آنها رو کرد. نوزاد در سال ۲۰۰۰ به تامین سرمایه شرکت «اندی رابین»، خالق اندروید اقدام کرد.او و هم تیمی هایش جزو اولین کسانی بودند که در «دراپ باکس»، «ساندهاند»، «لندینگ کلاب» و غیره سرمایه گذاری کردیم که تار و پود آنها در فروشگاه ما شکل گرفت و امروز ارزش مجموعه آنها بالغ بر ۲۰ میلیارد دلار است.پژمان نوزاد در سال ۲۰۱۳ صندوق سرمایه گذاری مستقل Pear Ventures را با مشارکت کارآفرینی اسپانیایی به نام «مار هرشنسون» تاسیس کرد.او تا کنون سرمایه بیش از ۱۰۰ استارتاپ مختلف را تامین کرده که بسیاری از آنها از قبیل «دوردش»، «گوستو»، «زوسک» و «برنچ متریک» حالا به شرکت های چند میلیون دلاری تبدیل شده اند.پژمان نوزاد در سال های اخیر مرکز رشد «گاراژ» را تاسیس کرده که به دانشجویان و کارآفرینان نوپا با ایده های ناب در رسیدن به اهدافشان کمک می کند. وی در زمینه ورزش و روزنامه نگاری ورزشی دستی بر آتش داشت. او سابقه پوشیدن پیراهن تیم های وحدت، جوانان استقلال و تیم ملی نوجوانان را دارد.نوزاد همچنین به عنوان عضو انجمن ورزشی نویسان جهانی‌ و مشاور فدراسیون فوتبال آمریکا مشغول به فعالیت بود و به عنوان خبرنگار رسمی فیفا در سه جام جهانی حضور داشت.

ثروت خالص ۵۰ میلیون دلار

شهرزاد رفعتی

شهرزاد رفعتی

او که متولد تهران است بنیانگذار و مدیر ارشد شرکت فناوری و سرگرمی BroadbandTV Corp​ که بزرگترین شبکه چند پلتفرمی در جهان به شمار میرود و واقع در ونکوور کانادا است. وی در سال ۲۰۰۵ این کمپانی را تاسیس نمود . او همچنین دارای مدرک کارشناسی علوم رایانه از دانشگاه بریتیش کلمبیاست. رفعتی بعنوان یکی از صد فرد خلاق در تجارت انتخاب شد. او یکی از بنیانگذاران یوگا چپرا با همکاری دکتر چیپاک چپرا نیز هست.

ثروت خالص ۴۷ میلیون دلار

سحر هاشمی

سحر هاشمی

یک کارآفرین ایرانی انگلیسی است که به همراه برادرش در انگلستان اولین کافه بارهای به سبک آمریکایی را رواج دادند. او دانش آموخته رشته حقوق از دانشگاه برینستون است و پس از تحصیل دوره های مشاوره حقوقی رانیز گذراند. در حدود ۱۱۰ شعبه کافه هایشان در بریتانیا فعالیت دارند. کافی ریپابلیک یکی از اصلی ترین نقش ها را در انقلاب کافه های بریتانیا بازی کرد.

ثروت خالص ۳۵ میلیون دلار

آنتونیو اسفندیاری

آنتونیو اسفندیاری

آنتنیو یا امیراسفندیاری متولد ۱۳۵۷ می باشد و در سال ۱۳۶۷ به سانفرانسیسکو در آمریکا مهاجرت کرد.او بازیکن پوکر حرفه ای است که سابقا شعبده بازی حرفه ای نیز بوده است. وی جوانترین بازیکنی است که رویداد تور پوکر جهانی را برده است و همچنین جوانترین بازیکن پوکری است که در یک تورنومنت توانسته است یک میلیون دلار برنده شود.

ثروت خالص ۲۰ میلیون دلار

شیوا صفایی

شیوا صفایی

صفایی یک مدل تاجر و شخصیت تلویزیونی ایرانی آمریکایی است.او متولد ایران و بزرگ شده سوئد است که بعدها به آمریکا مهاجرت کرد.

ثروت خالص ۱۰ میلیون دلار

ثریا دارابی

ثریا دارابی

او زاده ی ماه سپتامبر سال ۱۹۸۳ می باشد. ثریا دارابی در ابتدا کار خود را از نیویورک تایمز بعنوان مدیر امور مشارکت دیجیتال و بازاریابی برای رسانه های اجتماعی آغاز نمود.اما موفقیت چشمگیر او در فود اسپاتینگ رقم خورده است.​.این دختر ایرانی که در آمریکا به سر می برد ، جزء سی زن پیشتاز جهان در دنیای تکنولوژی است. فود اسپاتینگ (foodspotting) سایتی است که ثریا دارابی راه اندازی کرده و به این صورت کار میکند که افراد از تمامی نقاط جهان از غذاهایی که آماده می کنند ، عکس گرفته و در این سایت به اشتراک  میگذارند.

ثروت خالص ۱۰ میلیون دلار

رکسانا ورزا

رکسانا ورزا

رکسانا ورزا،فعال استارت آپ مایکروسافت در فرانسه، در حال حاضر اجرای هر دو برنامه مایکروسافت و Bizspark  را در دست دارد. او در آوریل ۲۰۱۳ به عنوان یکی از ۳۰ زن برتر  فناوری در کسب و کار خود بر گزیده شد. قبل از مایکروسافت نیز برای چندین استارت آپ اروپایی کار می کرد؛ همچنین سردبیر TechCrunch فرانسه بود. او همچنین در فرانسه و بریتانیا از بنیانگذران دختر در زمینه فن آوری است و همکاری با سازمان کنفرانس Failcon پاریس داشت. رکسانا سه زبانه است، و مدافع حمایت از بیماران صرعی، و دارای تحصیلات عالیه از دانشگاه UCLA  و دانشگاه Sciences Po  پاریس و مدرسه اقتصاد لندن است.

ثروت خالص ۱۰ میلیون دلار

سیما ضرغامی

سیما ضرغامی

سیما ضرغامی مجری برنامه ایرانی_ آمریکایی از کانل تلویزیونی آمریکاست. سیما از سال ۲۰۰۶  رئیس شبکه های بچه ها و گروه های خانوادگی در Nickelodeon و  Viacom  می باشد. ضرغامی از سال ۱۹۸۵ به عنوان یک کارمند برنامه ریزی به Nickelodeon پیوست، و در سال ۲۰۱۴ مقام ریاست در Nickelodeon به او تعلق گرفت. جایی که او با نظارت بر تولید و توسعه شبکه، به همراه گروه بازاریابی، برنامه‌نویسی و خلاقیت در این شبکه، موجب شکوفایی نام این شرکت شده است. ضرغامی به عنوان Cable Telecommunications (کابل مخابراتی)، از سال ۲۰۰۶ نامگذاری شد.

ثروت خالص ۸ میلیون دلار

رضا فرهان

رضا فرهان متولد ۱۳۵۲ در تهران مشاور املاک و ستاره تلویزیون آمریکاست.

ثروت خالص ۷ میلیون دلار

خلیل رفعتی

خلیل رفعتی

خلیل رفعتی یکی از کارتن خواب هایی است که سال ها با اعتیاد دست و پنجه نرم کرد و دوران سیاهی را در زندگی خود پشت سر گذاشت .
او زمانی به خرید و فروش ماشین مشغول بود که گرفتار مصرف هروئین می شود به همین خاطر تمام دارایی خود را از دست می دهد لذا همین امر باعث می شود در خیابان های لس آنجلس به کارتن خوابی بپردازد و تا سر حد مرگ پیش برود.
اما عزم او برای ترک اعتیاد زندگیش را متحول می کند و پس از بستری شدن در یک کمپ برای رهایی از زندگی نکبت بارش تصمیم به تهیه یک نوشیدنی از چند میوه مختلف می گیرد که همین امر باعث می شود وی به تاسیس آبمیوه فروشی های زنجیره ای در آمریکا روی آورد و هم اکنون جزو میلیونرهای این کشور نیز محسوب می شود او که هم اکنون ۴۶ سال دارد صاحب بزرگترین فروشگاه های زنجیره ای آبمیوه فروشی در آمریکا یعنی سانلایف ارگانیکس است.​​ فروش سالانه محصولات شرکت وی بالغ بر ۶ میلیون دلار تخمین زده شده است.

رضا اسلان

رضا اسلان

رضا اصلان (متولد ۱۳ اردیبهشت ۱۳۵۱، تهران) یک نویسنده ایرانی-آمریکایی در زمینهٔ مطالعات و تاریخ ادیان می‌باشد. او استاد نگارش ابتکاری در دانشگاه کالیفرنیا، ریورسایدمی‌باشد.
وی چندین جایزه جهت آثار خود دریافت نموده و از مدعوین رسانه‌های آمریکایی در موضوعات جهان اسلام است. کتاب اول وی «خدایی نیست جز خدای یکتا» تا کنون به سیزده زبان ترجمه شده‌است.

ثروت خالص ۳ میلیون دلار

لیلی قلیچی

لیلی قلیچی

او یک طراح مد ایرانی آمریکایی معروف است.او همچنین وکیل – مدل – بلاگ نویس و ستاره شوی تلویزیونی است.

ثروت خالص ۲٫۵ میلیون دلار

نگین میرصالحی

نگین میرصالحی

میرصالحی مدل معروف و بلاگ نویس است دو سال قبل پیشنهاد درآمد روزانه ۸۰۰۰۰۰ دلار را برای نمایندگی یک برند نگهداری مو نپذیرفت. او برنامه ای بزرگتر داشت : افتتاح برند نگهداری موی شخصی خودش بنام “گیسو” با ارائه محصولاتی که از پیشینه خانوادگیشان که شش نسل زنبوردار بودند نشات گرفته بود. سال گذشته گیسو ۳ میلیون دلار پول را در حراج ها ساخت درحالیکه او به شکرانه ۴٫۵ میلیون طرفدارش از هر پست اینستاگرام اسپانسرش  ۲۰۰۰۰ دلار درآمد دارد.

ثروت خالص ۱ میلیون دلار

سهیلا پیرمرادیان

سهیلا پیرمرادیان

او یک بانوی کارآفرین ایرانی است که نماینده شایسته ای برای زنان ایرانی است که وارث تمدنی کهن و ثروتمندند. وی یکی از کاندیداهای جایزه برترین کارآفرین زن EBC*L می باشد.

ثروت خالص ۱ میلیون دلار

پریسا تبریز

پریسا تبریز

پریسا تبریز متولد سال ۱۹۸۳  و متخصص امنیت اطلاعات کامپیوتری آمریکا ست. Forbes او را در لیست مقاله، “۳۰ در ۳۰″ به عنوان  (۳۰ پیشگامان فناوری زیر ۳۰ سال) معرفی کرده است؛ او در حال حاضر برای گوگل کار می کند؛ که به او لقب”ملکه امنیت” داده اند.، پریسا فقط چند ماه پس از فارغ التحصیلی به گوگل پیوست و هم اکنون رهبری تیم کشف حفره‌های امنیتی گوگل را به عهده دارد. پریسا تبریز، از مادری  آمریکایی- لهستانی، پرستار، و پدری دکتر که از مهاجران ایرانی است، متواد شده است.​