کارآفرین برتر کشور کارآفرین برتر دانشگاه تهران  استاد و فارغ التحصیل دانشگاه تهران بنیانگذار شرکت دانش گستران پارسی مدیرمسئول وب سایت های برند اسپرت  بادانشجو و پرفروش و همچنین دبیر اسبق هیات کشتی تهران

از زمانی که یادم میاد و خودم رو شناختم دوست داشتم جیب هام پر پول باشه. یادم میاد در کلاس اول دبستان با اینکه هیچ مشکل مالی در خانواده نبود جلوی درب خونمون با کمک پدر بزرگم شانسی و بلال می فروختم.شب که می شد دوستان و خانواده رو مهمون میکردم به شامی که از پول اون روز کسب کرده بودم. کم کم با اون پول ها برای خودم یک فروشگاه پوشاک راه انداختم. هر روز فروشگاه رو بزرگتر کردم. دوره نوجوانی هم درس می خوندم  و هم ورزش حرفه ای کشتی رو انجام میدادم و هم کاسبی می کردم.

شم اقتصادی پدربزرگم و فضای شغل آزاد خانوادگی باعث شده بود که دنبال راه های متفاوت برای کسب درآمد باشم. زندگیم شده بود در سه بخش درس ورزش و کسب و کار.صبح ها از ساعت ۵ به سمت دانشگاه دماوند می رفتم تا ساعت ۴ و بعدازظهرها تا ساعت ۸ شب مغازه بودم و بعدشم تا ۱۱ شب تمرین کشتی می کردم.

در دوران نوجوانی بخش ورزشی زندگیم پر رنگ تر شده بود تا جایی که موجب شد کمی از کسب و کارم دورتر بشم. در آن زمان مغازه ام در نازی آباد بود و لباس های اسپرت مردونه می فروختم. دو فروشنده برای کمک در کارم گرفته بودم.

در کنار فروش محصولات در مغازه ارتباط ایجاد کردن با همه را خوب یاد گرفتم و تونستم با همه گرم و صمیمی باشم. در کنار کار اصلی بعضی مواقع مثل شب عید محصولاتم رو بصورت دستفروشی می فروختم تا سود بیشتری کسب کنم. یادم میاد خبر قبول شدن کارشناسی ارشدم رو ساعت ۱۲ شب و زمانی که داشتم دستفروشی میکردم بهم دادن.

زمانی که در دانشکده کارآفرینی شروع به تحصیل کردم تمام تجربیاتم در قالب علمی قرار گرفت و به ذهنم چارچوب خاصی داد. برای کسب درآمد بیشتر تدریس در دانشگاه های مختلف رو هم شروع کردم. به جرات میتونم بگم فروشندگی تاثیر مستقیمی در تدریس بهتر مباحث بازاریابی و فروش و کارآفرینی داشت. همزمان تونستم چند عنوان قهرمانی در ورزش کشتی در سطح ملی برای دانشکده ام کسب کنم. در دوران تحصیل چندین ایده به ذهنم رسید که با بعضی از دوستان تا قسمتی از کار جلو رفتیم اما چون کار کمی خام بود و نیازهای اساسی را پوشش نمی داد با مشکل مواجه شد و نیمه کاره ماند.

چیز اساسی که من در این دوران بدست آوردم تجربه گرانبهایی نسبت به ورزش و راه اندازی این ایده ها بود.از طرفی استفاده از افراد صاحب علم و تخصص در انجام کار یکی از مهمترین مولفه های موفقیت من بود. یکی از مواردی که من هیچگاه از آن بعنوان شکست یاد نمی کنم تجربیات ناموفق گذشته بود.ایده های متفاوتی رو خودم بصورت شخصی و در خیلی از مواقع بصورت تیمی پیاده سازی کردم اما هیچگاه به موفقیت دست پیدا نکرد. یکی از مهمترین دلایل از دید خودم نشناختن نیاز بود. اشتباه ابتدایی من این بود که اول ایده را پیاده می کردم بعد تازه بدنبال بازار یا مشتری می گشتم. این موضوع خیلی منو خسته می کرد و به جایی می رسیدم که عملا اون کار رو رها می کردم.

بعدها متوجه شدم که اول باید خواسته ها و نیازهای مردم رو خوب بشناسم و بعد برای پوشش این خواسته ها قدم بردارم.نحوه انتخاب بهترین نیازها یکی از موفق ترین تجربیاتم بود بطوری که الان دید مناسبی به بازار و مشتری پیدا کرده ام.

پس از اتمام تحصیل رویکرد کارآفرینی را در ورزش به پیش بردم. مخصوصا در ورزش کشتی چندین مسابقه با روش های نوین در سطح تهران و کشور برگزار کردم و با حضور تمامی قهرمانان و رسانه ها جایگاه مناسبی پیدا کردم. در همان زمان بعنوان دبیر هیات کشتی استان تهران معرفی شدم. همیشه انرژی و نیروی خاصی داشتم که باعث تلاش بیشترم می شد.

در زمانی که بعنوان دبیر هیات کشتی در حال خدمت به ورزش بودم نیازها و مشکلات اساسی رو برای ورزشکاران و اهالی ورزش مخصوصا کشتی گیران شناسایی کردم. برای رفع این مشکلات بفکر چاره اندیشی افتادم تا تونستم طرح شناسنامه مجازی برای ورزشکاران و کشتی گیران را ابتدا ثبت و بعد عملی کنم. از عمده مشکلات ورزش در سطح کشور مشخص نبودن مربیان پایه و تاثیرگذار آن بود.همچنین جابجایی ورزشکاران از استانی به استان دیگر که شناسایی ظرفیت ورزشی را دچار مشکل می کرد. ما در این طرح چند منظوره اطلاعات اصلی تمام ورزشکاران را در قالب یک کارت الکترونیکی به فدراسیون ها و هیات های ورزشی استان جهت تصمیم گیری دقیق تر ارائه می کنیم.

اول کار خیلی مشکلات داشتیم . راغب کردن افراد سخت بود و بهترین راه حرکت گام به گام و پیاده سازی قسمتی از کار بود.باتوجه به آشنایی با نرم افزارهای مختلف و کمک همکاران متخصص تونستم نقشه کار را پیاده سازی کنم و در جلسه پرزنتی که برای مسئولین گذاشتم تونستم با ارائه مناسب طرح رضایت آنها را جلب کنم.

یکی از تاثیرگذارترین افراد در موفقیت این طرح رئیس هیئت کشتی استان تهران بود که خود ایشان از کارآفرینان برتر کشور هستند. او با رویکرد مثبت خود کمک بزرگی در عملی شدن این طرح به ما کرد. از طرفی معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشکده کارآفرینی با حمایت هایی که داشتند باعث شدند تا بخشی از هزینه های من کاهش پیدا کند و کارم را سریعتر عملی نمایم.

کپی برداری از این طرح مهمترین چالش من بود که با ثبت طرح و دریافت پروانه انتشار این طرح را ثبت و تونستم جلوی مشکلات آتی رو بگیرم.یکی دیگر از موانع بروز شدن نرم افزارهاست که این چالش را نیز با کسب اطلاعات هر روز و با استفاده از نیروهای ماهر حل کردم.

داشتن رابطه قوی با اهالی ورزش داشتن اطلاعات تخصصی کارآفرینی و نیز استفاده از همکاران متخصص و کاربلد باعث پیشرفت کارم شد. یکی دیگر از عوامل موفقیت این طرح لمس کردن مشکلات و نیازها از نزدیک باتوجه به فعالیت خودم در ورزش کشتی بود که باعث شد تا جدی تر و دقیق تر این طرح را پیاده سازی نمایم.

چند گام اساسی که ما در این طرح برداشتیم :

 • اولین تصمیم رفع نیاز و مشکل ورزشکاران به هنگام مسابقات بود که باتوجه به هر ورزش راهکاری متفاوت ارائه می دهیم.
 • داشتن اطلاعات کشتی گیران دسته بندی و طبقه بندی کردن آنها و سپس خروجی گرفتن از اطلاعات بصورت مجازی و کارت هوشمند.
 • انتخاب محیط پیاده سازی این طرح باتوجه به داشتن رابط در استان تهران سعی کردم ابتدا این طرح از تهران شروع شود چراکه کشتی گیران تهرانی نیاز بیشتری به این محصول داشتند.
 • موانع علمی که با آن روبرو شدم این بود که چون طرح جدید و متفاوت در ورزش کشور اتفاق می افتاد بحث نرم افزارهای کاربردی این طرح بود.

رایزنی و جمع آوری اطلاعات از دیگر فدراسیون ها و هیئت ها ورزشی استان و پیاده سازی شناسنامه مجازی باتوجه به نیاز خاص دیگر ورزش ها و ارائه خدمات جدیدتر و نوین تر به تمامی ورزشکاران از پیش بینی های آینده این طرح است. برای اجرای هرچه بهتر این طرح شرکتی را به اسم دانش گستران پارسی ثبت کردیم.

جهت ارائه خدمات بصورت مجازی به فدراسیون ها دستگاه های دولتی و همچنین ورزشکاران در تمامی رشته ها نیز در دستور کار قرار دارد.

 

 

 

2 پاسخ
 1. علی داوری
  علی داوری گفته:

  آقای دکتر شما فوق العاده هستید …⚘⚘
  نخبه،کشتی گیر،استاد،و……
  مرد اخلاق همیشه برقرار باشید😊

  پاسخ
 2. محمدداوری
  محمدداوری گفته:

  شما عالی هستید استاد عزیزمممممم
  مرد اخلاق
  نخبه
  دکتر
  استاد
  کشتی گیر
  همیشه بدرخشید

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *