بابک “بابی” یزدانی (متولد ۱۹۶۳)یک کارآفرین و سرمایه گذار ایرانی-آمریکایی است که متخصص در ، شرکت های فناوری مدرن خصوصی مدرن نوپای مستقر در ایالات متحده است.

◾️بنیانگذار و شریک تجاری Cota Capital
در شرکت های فناوری دولتی و خصوصی سرمایه‌گذاری می کند.

◾️عضو هیات مدیره شرکت های Movandi، Compliance، Bossa Nova Robotics،……

◾️بنیانگذار و مدیرعامل سابق شرکت های Canary، Addepar،Saba

◾️مهارت ها: تجارت الکترونیک،مدیریت محصول،توسعه
نرم‌افزار،CRM،کارآفرینی، توسعه کسب و کار، رهبری و..

بابی یزدانی موسس و شریک کوتا کپیتال، شرکتی است که در شرکت های فناوری خصوصی و دولتی سرمایه گذاری می کند. بابی تمام وقت روی توسعه و حمایت از کارآفرینان از طریق Cota Capital کار می کند. بابی از طریق دفتر خانوادگی خود Signatures Capital و Cota Capital در بیش از ۲۰۰ شرکت خصوصی سرمایه گذاری کرده است. در سال ۲۰۱۴، بابی در رتبه اول از بین ۲۰۰۰ سرمایه گذار فرشته برای تأمین مالی موفق توسط CB Insights قرار گرفت. شرکت Masimo (NASDAQ: MASI) اولین سرمایه گذاری بابی در سال ۱۹۸۹ بود.

او در گزارش سال ۲۰۱۴ توسط CB Insights از بین ۲۰۰۰ سرمایه گذار فرشته رتبه ۱ را به عنوان داشتن موفق ترین سابقه برای سرمایه گذاری در شرکت هایی که بودجه متعاقب دریافت کردند، کسب کرد.

یزدانی سرمایه گذاری را در سال ۱۹۸۹ آغاز کرد و اولین سرمایه گذار در شرکت هایی مانند گوگل، دراپ باکس، کلوت، سیلزفورس و اوبر است.

وی در خانواده ای متوسط ​​در تهران به دنیا آمد. یزدانی در سال ۱۹۸۰ ایران را به مقصد انگلستان ترک کرد و در آنجا تحصیلات دبیرستانی خود را به پایان رساند. او در ۱۹ سالگی به آمریکا رفت و با مدرک لیسانس با مدرک لیسانس در ریاضیات کاربردی از دانشگاه کالیفرنیا در برکلی فارغ التحصیل شد.

از سال ۱۹۸۸ تا ۱۹۹۷، یزدانی سمت‌های مدیریت ارشد مختلفی را در شرکت Oracle داشت

یزدانی نرم افزار صبا را در سال ۱۹۹۷ تاسیس کرد و در سال ۲۰۰۰ شرکت را به صورت عمومی درآورد. تحت رهبری او، صبا THINQ Learning Solutions را در می ۲۰۰۵، Centra Software در سال ۲۰۰۶ و Pedagogue Solutions و Comartis را در ژوئن ۲۰۱۱ به دست آورد.یزدانی در سال ۲۰۱۳ زمانی که صبا توسط Vector Capital خریداری شد، از سمت مدیرعاملی کنار رفت.سال بعد، یزدانی با ۲٫۵ میلیون دلار پاداش با مذاکره SEC موافقت کرد. یزدانی متهم به هیچ تخلفی نبود. در فوریه ۲۰۲۰، صبا توسط Cornerstone OnDemand به مبلغ ۱٫۳ میلیارد دلار خریداری شد.

در سال ۲۰۰۶، یزدانی Signatures Capital را تأسیس کرد که به عنوان دفتر خانوادگی او عمل می کند و بر سرمایه گذاری های اولیه تمرکز دارد. اولین سرمایه‌گذاری یزدانی در شرکت فناوری پزشکی Masimo بود که برای آن سرمایه تهیه کرد، اما نرم‌افزاری را نیز نوشت تا دقت پالس اکسی‌مترهای اولیه ماسیمو را بهبود بخشد.به گزارش هافینگتون پست، یزدانی در بیش از ۱۰۰ شرکت در بخش فناوری از طریق Signature Capital سرمایه گذاری کرده است. یزدانی از طریق سرمایه‌گذاری‌های Signatures Capital، از جمله در Dropbox، Google Uber، Masimo، Nextbio (خرید شده توسط ۲SoundHound] Salesforce Clever سرمایه‌گذاری کرد. Sense (کسب شده توسط Google)، Greensmith Energy (تصویر شده توسط Wartsila)، Baarzo (خرید شده توسط Google)،

در سال ۲۰۱۴، یزدانی کوتا کپیتال را تأسیس کرد، یک شرکت سرمایه‌گذاری فناوری که با شرکت‌های فناوری همکاری می‌کند تا به آنها کمک کند تا رشد کنند و «فرصتی برای بهبود زندگی» ایجاد کنند. و شرکت‌های فناوری عمومی، از جمله Berkeley Lights، Capella Space، Cloud Lending (خرید شده توسط Q2 Holdings)، Tubi (خرید شده توسط FoxCorp)،  Gusto (قبلا ZenPayroll)، Mission Biو Movandi، OpenGov، ParkourSC] و Truebill (به دست آمده توسط Rocket Companies)، Rhombus Systems.

بابی یزدانی یکی از اعضای موسس شبکه کارآفرینان فناوری پرشین و عضو بنیاد ریست است او همچنین بین سال‌های ۲۰۱۵ و ۲۰۱۹، بورسیه نوآوری Signatures را در دانشگاه کالیفرنیا، برکلی، که از «پروژه‌های علم داده با وعده‌های تجاری» پشتیبانی می‌کرد، پذیرفت.

در سال ۲۰۲۲، یزدانی و دیگر اعضای جامعه ایرانی-آمریکایی، صندوق میراث آمریکایی را تأسیس کردند، یک برنامه وقفی که هدف آن حمایت از توسعه فوتبال جوانان در ایالات متحده است. او در هیئت امنای پژوهشکده علوم ریاضی فعالیت می کند و از حامیان استادی موقوفه مریم میرزاخانی است که به افتخار مدال آور فقید فیلدز ایجاد شده است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *